Facebook wprowadza zdjęcia 3D. Nie każdy je zrobi

Facebook wprowadza zdjęcia 3D. Nie każdy je zrobi

Facebook wprowadza zdjęcia 3D. Nie każdy je zrobi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
12.10.2018 09:10, aktualizacja: 12.10.2018 09:20

Już niedługo na waszych tablicach mogą pojawić się nowe rodzaje zdjęć. Facebook pozwoli każdemu je oglądać, ale nie każdy będzie mógł je zrobić. Najpierw pierwszeństwo mają właściciele nowych iPhone'ów.

Facebook wprowadza zdjęcia prawie 3D. Prawie, bo do ich oglądania nie są potrzebne specjalne okulary, a efekt jest nieco bardziej ograniczony. Co nie zmienia faktu, że fotografie nabierają głębi i da się je obejrzeć pod wieloma kątami. Wystarczy lekko przesunąć smartfonem, by zobaczyć fotkę z nieco innej perspektywy. To, czego możemy się spodziewać, pokazuje Facebook:

Póki co takie zdjęcia wrzucać mogą właściciele iPhone'a 7+, 8+, X lub XS. Z czasem jednak funkcja ma pojawić się także na tych telefonach, które również posiadają podwójny aparat. Właściciele takich modeli jak Samsung Galaxy Note 9 czy LG V35 ThinQ muszą uzbroić się w cierpliwość.

Chociaż do zrobienia zdjęć potrzebny jest specjalny telefon, to do oglądania już ich nie - fotografie będą normalnie wyświetlać się na tablicy. Da się je również podziwiać mając gogle VR Oculus Rift na głowie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)