Facebook walczy z wpisami, które irytują wielu użytkowników

Facebook walczy z wpisami, które irytują wielu użytkowników19.12.2017 13:28
Facebook walczy z wpisami, które irytują wielu użytkowników
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sondem

Daj “lubię to” jeśli wolisz Barcelonę, “serce”, jeżeli chcesz, żeby wygrał Real Madryt. Spotkaliście się z takimi wpisami na Facebooku? Wkrótce będzie ich mniej, bo serwis wypowiada im wojnę.

Z punktu widzenia osób prowadzących facebookowe profile takie posty były bardzo atrakcyjne, bo zachęcały do reagowania. A wiadomo, że im więcej osób odpowiada na wpis, tym bardziej jest on promowany - bo wyświetla się na tablicach innych użytkowników. Tyle że taka aktywność może być dla niektórych irytująca.

A na pewno jest irytująca dla Facebooka, który chce skończyć właśnie z takimi wpisami. Posty, które zachęcają użytkowników do głosowania reakcjami, komentowania, udostępniania czy oznaczania innych osób będą miały ucinany zasięg. Czyli trafią do mniejszej liczby użytkowników.

289221399422511162
Źródło zdjęć: © facebook

Facebook chce więc sprawić, by tego typu posty przestały być opłacalne. Moim zdaniem to trochę przesada, bo niektóre “głosowania” za pomocą reakcji były ciekawe i proste. Sam widziałem ankiety pozwalające wybrać bramkę kolejki, wytypować zwycięzcę czy ulubionego zawodnika. I dla mnie nie było w tym niczego złego, bo w prosty i szybki sposób można było wyrazić swoją opinię. A jeśli ktoś przesadzał, to sam rezygnowałem z obserwowania takiego profilu.

Internwencja Facebooka wydaje mi się niepotrzebna, ale cóż - to kolejny dowód na to, że użytkownicy i firmy są na Facebooku tylko gościem. I muszą dostosować się do z góry ustalonych reguł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)