Facebook w Iranie zablokowany. Powód? Wybory prezydenckie

Facebook w Iranie zablokowany. Powód? Wybory prezydenckie

Facebook w Iranie zablokowany. Powód? Wybory prezydenckie
Źródło zdjęć: © facebook
25.05.2009 14:30, aktualizacja: 25.05.2009 16:41

Serwis społecznościowy Facebook został w weekend zablokowany na terenie całego Iranu. Opozycja twierdzi, że powodem są nadchodzące wybory prezydenckie oraz fakt, że za pomocą serwisu można w łatwy sposób promować swoich kandydatów.

Mohammad Ali Abtahi, były wiceprezydent Iranu, powiedział, że wielu młodych korzysta z Sieci oraz serwisów podobnych do Facebooka by promować kandydatów niezwiązanych z obecną władzą.

Abtahi oskarżył zwolenników obecnego prezydenta, Mahmuha Ahmadinedżada, o blokowanie dostępu do Facebooka. Jest to szczególnie ważne gdy zauważymy, że wielu opozycyjnych kandydatów zamierza w nadchodzącej kampanii wykorzystać nowoczesne kanały komunikacji.

Jednym z takich polityków jest Mir Hossein Mousavi, który osobiście uzbierał na Facebooku już niemal 7 tysięcy zwolenników. Jego konto można zobaczyć pod tym adresem: Mir Hossein Mousavi na Facebook.

wielu irańskich bloggerów i użytkowników Twittera obawia się, że witryny, z których oni korzystają, również mogą wkrótce zostać zablokowane.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)