Facebook - udostępniasz zdjęcia "znajomym znajomych"? Przeczytaj!

Facebook - udostępniasz zdjęcia "znajomym znajomych"? Przeczytaj!

Facebook - udostępniasz zdjęcia "znajomym znajomych"? Przeczytaj!
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
06.02.2012 13:21

Jeśli nigdy nie zgłębialiśmy polityki prywatności Facebooka i nie personalizowaliśmy ustawień, zamieszczenie na portalu społecznościowym wpisu, komentarza, linku, zdjęcia lub innej treści może oznaczać, że zobaczy go nawet 150 tysięcy osób!

Jak wynika z badania amerykańskiej sondażowni Pew Institute, rekord liczby "znajomych znajomych" wynosi ponad 7 milionów użytkowników. Trudno tu mówić o "polityce prywatności":

_ Przy dwóch stopniach oddalenia ("znajomi znajomych"), użytkownicy Facebooka w przebadanej przez nas grupie mogli przeciętnie zyskać kontakt z 156.569 osobami na portalu. Dane są nieco przekłamane z powodu niewielkiego grona osób, które mają bardzo wielu znajomych; te osoby mają też znajomych, którzy nie znają się nawzajem. Maksymalny zasięg, jaki odnotowaliśmy, wyniósł 7.821.772 innych użytkowników Facebooka. Mediana w przebadanej przez nas grupie wynosi 31.170 "znajomych znajomych. _

Wygląda na to, że wybranie opcji "udostępnij znajomym znajomych" jest jak krzyczenie o swoim życiu na środku ruchliwej ulicy. Ba, nawet udostępnianie treści tylko znajomym niesie ryzyko. Ktokolwiek może zamieścić zdjęcie tak, by było widoczne dla jego znajomych, a to już na przykład 70. osób, których nigdy nie spotkaliśmy.

Badanie dotyczące Facebooka przyniosło też inne ciekawe wiadomości. Okazuje się, że upływające lata korzystania z Facebooka nie wpływają na znużenie portalem. Podsumowanie pokazuje też, że zapytani o liczbę znajomych facebookowicze zazwyczaj zaniżają ją o kilkanaście osób.

Raport podkreśla informację, że pewna liczba użytkowników portalu jest znacznie bardziej aktywna od przeciętnej, ma więcej znajomych, zamieszcza więcej zdjęć, przesyła więcej wiadomości, częściej coś "lubi" i zamieszcza na portalu linki. Właśnie te osoby, często posiadające znajomych z różnych kręgów, pełnią na Facebooku funkcję "łączników" i najbardziej przyczyniają się do szybkiego obiegu treści.

Z pewnością bez problemu wskazalibyście takich "nadaktywnych" wśród swoich znajomych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)