Facebook pracuje nad własną modyfikacją OS-u?

Facebook pracuje nad własną modyfikacją OS‑u?

Facebook pracuje nad własną modyfikacją OS-u?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
26.07.2012 15:49, aktualizacja: 26.07.2012 16:11

Ponad połowa z 900 milionów użytkowników Facebooka regularnie korzysta z sieci społecznościowej przy pomocy aplikacji mobilnych. Nie przekłada się to jednak w żaden sposób na przychód z reklam tych platformach. W zeszłym roku Facebook zarobił na reklamach 3,15 miliarda dolarów, z czego okrągłe zero przypadało na reklamy wyświetlane na smartfonach. Zarząd spółki musi wreszcie coś z tym zrobić, a własne urządzenie miałoby być rozwiązaniem problemu.

Plotki o tym, że Facebook po raz kolejny pracuje nad własnym telefonem krążą co najmniej od maja. Sieć społecznościowa współpracuje z HTC, a nowy smartphone Facebooka ma pojawić się w 2013 roku.
Współpraca tych dwóch firm już raz zaowocowała smartphonem o nazwie HTC Status, ale, pomimo „głębokiej”. integracji z serwisem społecznościowym, ten oparty na Androidzie smartfon nie odniósł jakiegoś oszałamiającego sukcesu.

Czy „zmodyfikowany system operacyjny”, o którym donosi teraz Bloomberg sprawi, że kolejny telefon Facebooka stanie się hitem? I co można powiedzieć na jego temat?

Jak na razie niewiele. Może poza tym, że Zuckerberg zebrał byłych inżynierów z Apple i Palma, którzy mają zająć się modyfikacjami. Nie wiadomo jednak, co będzie przez nich modyfikowane. Logika podpowiada, że Android, ale biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia członków zespołu wcale tak być nie musi.

Nie wiadomo także nic konkretnego na temat specyfikacji urządzenia. Bloomberg donosi natomiast, że zakończenie projektu planowano początkowo na ten rok, ale przesunięto je na połowę 201. by „dać HTC więcej czasu na pracę nad innymi produktami”.

Jak zwykle w takich przypadkach nie wiadomo ile w tym prawdy, a ile czystych spekulacji. Ale własna wersja systemu operacyjnego, nad którą rzekomo trwają prace w Menlo Park oraz własny App Center bardzo przypominają posunięcia Amazonu. Im się udało, a Facebook bardzo chętnie powtórzyłby sukces Kindle Fire.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)