Facebook pokazuje własną wyszukiwarkę Graph Search

Facebook pokazuje własną wyszukiwarkę Graph Search

Facebook pokazuje własną wyszukiwarkę Graph Search
Źródło zdjęć: © chip.pl
16.01.2013 08:40, aktualizacja: 16.01.2013 09:03

Plotek było wiele. Miał być telefon od Facebooka, ale na konferencji Mark Zuckerberg pokazał zupełnie coś innego – wyszukiwarkę.

Nowa funkcja dosyć widocznie zmienia wygląd Facebooka. Pojawiło się nowe graficzne logo, a w miejscu starego mamy pasek wyszukiwania. Powiadomienia, wiadomości i znajomych przesunięto na prawą część strony.

Wyniki można też personalizować. Wystarczy wpisać "restauracje polecane przez moich znajomych" i dostaniemy listę miejsc, które polecają nasi przyjaciele. W ten sam sposób możemy wyszukać np. osoby pracujące w naszej firmie, lub dowiedzieć się jakie oglądają filmy. Graph Search sprawdzi także, kto ze znajomych był w górach.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Oczywiście pojawia się pytanie – skąd Facebook będzie znał takie informacje. Odpowiedź jest prosta – codziennie przekazujemy je my. Mark Zuckerberg zapowiedział jednak, że nasi znajomy będą mogli dowiedzieć się o nas tylko to, co im udostępnimy. Więcej informacji na temat nowej funkcji znajdziecie tutaj. Graph Search obecnie jest w fazie beta testów i nie jest dostępny publicznie. W tym miejscu możecie się zapisać na listę oczekujących do przetestowania wyszukiwarki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Jedna pogłoska i akcje Apple’a lecą w dół"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)