Facebook: Konferencja Oculus Connect 6. Firma zbuduje Horizon - własny świat społeczny VR

Facebook: Konferencja Oculus Connect 6. Firma zbuduje Horizon - własny świat społeczny VR

Facebook: Konferencja Oculus Connect 6. Firma zbuduje Horizon - własny świat społeczny VR
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Modzelewska
25.09.2019 20:00, aktualizacja: 25.09.2019 20:53

Oculus opowiadał o przyszłości rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Z kolei Mark Zuckerberg wykorzystał wydarzenie do ogłoszenia dwóch aktualizacji zestawu słuchawkowego Oculus Quest VR. Opcja "hand tracking" dostępna już w przyszłym roku.

Oculus wprowadza narzędzie pozwalające na śledzenie ruchu rąk do zestawów słuchawkowych Oculus Quest VR. Zaktualizowane urządzenie ma być dostępne na początku przyszłego roku.

Oculus Quest VR: nowe rozwiązania

Według zapowiedzi system wykorzysta wbudowane kamery Questa, aby śledzić ruch dłoni, zamiast wymagać systemu kontrolnego takiego jak Oculus Touch.
Zdaniem Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka, jest to część planów związanych z minimalizacją ilości sprzętu, który jest niezbędny w przypadku korzystania z VR.

Dodatkowo osoby posiadające Questy będą mogły uruchamiać gry i aplikacje przeznaczone dla zestawów słuchawkowych Oculus Rift na PC. Konieczne jednak będzie połączenie zestawów z komputerami za pomocą kabla USB. Aktualizacja, nazwana Oculus Link, pojawi się w zestawach słuchawkowych Quest w listopadzie.

Społeczny świat VR

Mark Zuckerberg ogłosił również ważną inicjatywę programową dla Oculus VR. Firma buduje własny świat społeczny VR, nazywany Horizon, który pozwoli ludziom spotykać się z innymi i budować własne przestrzenie – coś, co będzie przypominało wirtualne światy typu Sansar.

- Zbudowaliśmy Horizon, aby od samego początku był przyjemnym i integrującym doświadczeniem – powiedział Zuckerberg.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)