Facebook celebruje stulecie odzyskania niepodległości Polski

Facebook celebruje stulecie odzyskania niepodległości Polski

Facebook celebruje stulecie odzyskania niepodległości Polski
Źródło zdjęć: © facebook
Bolesław Breczko
16.11.2018 11:40

Akcja Biało-czerwone Hi100rie na Facebooku trwa do 14 grudnia. Można wziąć w niej udział publikując w mediach społecznościowych biało-czerwone zdjęcia i filmy oraz wykorzystując specjalnie zaprojektowane na tę okazję animacje i grafiki.

Setna rocznica odzyskania niepodległości to okazja, która skłania do myślenia o historii. Obchody tego jubileuszu naturalnie skłaniają do rozmowy o historii Polski i ludziach szczególnie dla niej zasłużonych – o momentach i postaciach, które kształtowały bieg wydarzeń.

Jednak opowieść o Polsce to również tysiące małych, osobistych historii - o lokalnych i rodzinnych społecznościach, o każdym z nas. Historii, które świadczą o tym, że Polska to nie tylko linia granic na mapie i symbole narodowe – to przede wszystkim ludzie.

Kierując się tą myślą, Facebook zapoczątkował akcję zachęcającą do wspólnego świętowania 100-lecia polskiej niepodległości w szczególny sposób. Osoby korzystające z Facebooka lub Instagramu mogą umieszczać w obu serwisach zdjęcia lub filmy z biało-czerwonymi elementami jako posty publiczne z hasztagiem #BialoCzerwoneHi100rie w opisie. Mogą to być zdjęcia miejsc lub przedmiotów, które szczególnie kojarzą się im z Polską i jej historią, a może po prostu selfie lub zdjęcie z rodziną lub przyjaciółmi.

Inspiracją dla tworzenia prac mogą być nagrania z udziałem uznanych grafików, dostępne na stronie polskiego Facebooka. Oprócz artystów, w akcję zaangażowali się m.in. aktorzy Barbara Kurdej-Szatan oraz Adam Zdrójkowski.

Specjalnie na tę okazję powstał także zestaw biało-czerwonych naklejek i gifów, przydatnych do stworzenia zdjęć i filmów. - Wśród przygotowanych gifów znajdziemy flagi, biało-czerwone wianki, wycinanki z ludycznymi wzorami, a nawet smoka wawelskiego - to proste narzędzia, które pomogą nam w bezpretensjonalny, nieco zabawny sposób okazać przywiązanie do Polski i uczestniczyć w jej jubileuszu. – mówi Jakub Turowski, odpowiedzialny za Politykę Publiczną Facebooka w Polsce. Wszystkie gify są dostępne pod słowami kluczowymi hi100rie i bialoczerwonehi100rie oraz na https://giphy.com/facebookpl/.

Spośród opublikowanych prac oznaczonych hasztagiem organizatorzy akcji wybiorą 10 najciekawszych. Zostaną one wydrukowane i zawisną jako część większej wystawy zorganizowanej w Warszawie.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)