F-16 nad Warszawą. Samolot z prochami legendarnego kpt. Ryszarda Białousa przyleciał do Polski

F‑16 nad Warszawą. Samolot z prochami legendarnego kpt. Ryszarda Białousa przyleciał do Polski

F-16 nad Warszawą. Samolot z prochami legendarnego kpt. Ryszarda Białousa przyleciał do Polski
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA | Senior Airman Greg L. Davis
Arkadiusz Stando
28.06.2019 14:20, aktualizacja: 28.06.2019 14:38

Około godziny 13:45 nad Warszawą przeleciały dwa myśliwce F-16. Towarzyszyły one samolotowi CASA C-295M, na pokładzie którego do Warszawy przyleciały prochy legendarnego kpt. Ryszarda Białousa, dowódcy batalionu "Zośka".

Urna z prochami legendarnego kapitana Ryszarda Białousa przyleciała do Polski z Niemiec, gdzie trafiła przed kilkoma dniami z Buenos Aires. Ostatnią wolą dowódcy batalionu "Zośka" było, aby jego ciało zostało pochowane w Polsce. W ostatniej drodze do Ojczyzny towarzyszyli mu żołnierze WOT.

Samolot Sił Powietrznych RP wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Towarzyszyły mu dwa myśliwce F-16, które wykonały także przelot nad lotniskiem. Uroczystość przyjęcia prochów kpt. Ryszarda Białousa "Jerzego" zaplanowano o godz. 14.30 na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Urna ze szczątkami dowódcy batalionu "Zośka" kpt. Ryszarda Białousa w amerykańskiej bazie lotniczej Ramstein

Obraz
© PAP/Leszek Szymański

W uroczystości weźmie udział między innymi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej RP. Po zakończeniu ceremonii, urna z prochami "Jerzego" trafi do Katedry Polowej Wojska Polskiego. 31 lipca odbędzie się oficjalny pochówek kapitana "Zośki" na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (293)