F-16 nad Warszawą. Samolot z prochami legendarnego kpt. Ryszarda Białousa przyleciał do Polski

Strona głównaF-16 nad Warszawą. Samolot z prochami legendarnego kpt. Ryszarda Białousa przyleciał do Polski
28.06.2019 14:20
F-16 nad Warszawą. Samolot z prochami legendarnego kpt. Ryszarda Białousa przyleciał do Polski
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA | Senior Airman Greg L. Davis

Około godziny 13:45 nad Warszawą przeleciały dwa myśliwce F-16. Towarzyszyły one samolotowi CASA C-295M, na pokładzie którego do Warszawy przyleciały prochy legendarnego kpt. Ryszarda Białousa, dowódcy batalionu "Zośka".

Urna z prochami legendarnego kapitana Ryszarda Białousa przyleciała do Polski z Niemiec, gdzie trafiła przed kilkoma dniami z Buenos Aires. Ostatnią wolą dowódcy batalionu "Zośka" było, aby jego ciało zostało pochowane w Polsce. W ostatniej drodze do Ojczyzny towarzyszyli mu żołnierze WOT.

Samolot Sił Powietrznych RP wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Towarzyszyły mu dwa myśliwce F-16, które wykonały także przelot nad lotniskiem. Uroczystość przyjęcia prochów kpt. Ryszarda Białousa "Jerzego" zaplanowano o godz. 14.30 na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Urna ze szczątkami dowódcy batalionu "Zośka" kpt. Ryszarda Białousa w amerykańskiej bazie lotniczej Ramstein

289814026023042042
Źródło zdjęć: © PAP/Leszek Szymański

W uroczystości weźmie udział między innymi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej RP. Po zakończeniu ceremonii, urna z prochami "Jerzego" trafi do Katedry Polowej Wojska Polskiego. 31 lipca odbędzie się oficjalny pochówek kapitana "Zośki" na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (293)