Excel - po załataniu stał się omylny

Excel - po załataniu stał się omylny
Źródło zdjęć: © WP.PL

17.03.2008 10:30, aktual.: 17.03.2008 12:00

Microsoft poinformował o wykryciu problemu, który pojawia się w aplikacji MS Excel po zainstalowaniu jednego z udostępnionych w minionym tygodniu uaktualnień. Okazało się, że poprawka co prawda usuwa niebezpieczny błąd w zabezpieczeniach - ale jednocześnie sprawia, iż w pewnych specyficznych okolicznościach pojawiają się błędy w obliczeniach.

Problem dotyczy patcha opisanego w biuletynie MS08-014 ( szerzej na temat najnowszych uaktualnień Microsoftu pisaliśmy w tekście "MS Office jak rzeszoto - 12 dziur do załatania" - http://www.pcworld.pl/news/143313.html ). Po jego zainstalowaniu Excel 2003 w przypadku korzystania z pewnych typów makr ( służących do pobierania danych z zewnętrznych źródeł ) zamiast wstawić poprawną wartość liczbową wstawia 0.

_ "Jeśli korzystacie z aplikacji pobierających zewnętrzne dane za pośrednictwem funkcji Real Time Data, to przed szerszym wdrożeniem poprawki opisanej w biuletynie MS08-014 powinniście dokładnie ją przetestować" _ - napisał Microsoft w alercie skierowanym do firm. Specjaliści z koncernu zalecają, by w przypadku wystąpienia jakichś problemów dokonać zmiany ustawień aplikacji - tzn. ustawić funkcję Real Time Data tak, by działała na konkretnych komórkach, a nie na całym arkuszu.

Oczywiście, powyższe rozwiązanie jest jedynie tymczasowe - Microsoft pracuje już nad uaktualnieniem, które ma ostatecznie usunąć problem.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)