Exatel chce sprzedać NOM na aukcji

Exatel chce sprzedać NOM na aukcji

Exatel chce sprzedać NOM na aukcji
18.05.2009 19:04, aktualizacja: 18.05.2009 19:14

Jak poinformował Zdzisław Nowak, prezes Exatela, operator planuje w III lub IV kwartale sprzedać na aukcji swoją spółkę NOM, która świadczy usługi dla klientów detalicznych. W tym samym czasie, na NewConnect powinna trafić druga firma zależna Energo-Tel.

_ Zgodnie z nową strategią ograniczamy nasze działania na rynku detalicznym i całą obsługę tego rynku przekazaliśmy należącej do nas spółce NOM. Exatel koncentruje się obecnie na wybranych segmentach klienta biznesowego, czyli dużych korporacjach i administracji publicznej. W ramach porządkowania grupy i optymalizacji kosztów przygotowujemy się do sprzedaży NOM na aukcji w III lub IV kwartale tego roku _ - powiedział prezes.

_ Docelowo chcemy też sprzedać posiadany pakiet 51,1% akcji spółki Energo-Tel, która zajmuje się utrzymaniem infrastruktury telekomunikacyjnej. Planujemy, że przy dobrej koniunkturze giełdowej firma ta trafi w III lub IV kwartale na NewConnect. Jeśli nastroje na rynku się do tego czasu nie poprawią, także może zostać sprzedana na aukcji _" - dodał.

NOM Sp. z o.o. jest operatorem telefonii stacjonarnej świadczącym usługi poprzez prefiks 1044. Spółka oferuje m.in połączenia lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe i wdzwaniany dostęp do internetu.

W 2008 roku przychody NOM wyniosły blisko 27,2 mln zł, a zysk netto ponad 2 mln zł. Spółka ma około 30 tys. klientów. Przychody Energo-Tela w ubiegłym roku wyniosły 18 mln zł, a strata netto 0,5 mln zł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)