Ewakuacja kampusu Facebooka. Paczka z sarinem

Ewakuacja kampusu Facebooka. Paczka z sarinem

Ewakuacja kampusu Facebooka. Paczka z sarinem
Źródło zdjęć: © twitter.com | @cnnbrk
Radosław Opas
02.07.2019 08:53

W siedzibie Facebooka w Menlo Park w Kalifornii znaleziono przesyłkę z sarinem. Odkryto ją w pomieszczeniu, gdzie segregowana jest poczta. Ewakuowano 4 budynki w kampusie Facebooka.

Sytuacja w kampusie Facebooka była bardzo niebezpieczna. Paczkę zawierającą sarin wykryły urządzenia skanujące. Prześwietlają one każdą przesyłkę, która jest przysyłana do siedziby Facebooka w Dolinie Krzemowej.

Pracownicy Facebooka zareagowali natychmiast. W momencie wykrycia zagrożenia powiadomione zostały służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce. Straż pożarna zabezpieczyła teren i ewakuowała 4 budynki. Trzy z nich zostały szybko sprawdzone i uznane za bezpieczne. Wykonano też badania lekarskie dwóm osobom, które mogły być narażone na działanie sarinu. Okazało się jednak, że są one całkowicie zdrowe - donosi Business Insider.

Paczka, którą do nas dostarczono, wydawała się podejrzana – powiedział Anthony Harrison, rzecznik prasowy Facebooka.

Sarin to śmiertelnie groźna substancja. Jest bezbarwną i bezwonną cieczą, dlatego tak trudną ją wykryć. Miesza się z wodą i wieloma rozpuszczalnikami. Atakuje układ nerwowy i przedostaje się do organizmu przez skórę i drogi oddechowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)