Energia elektryczna z OZE: innogy Renewables dostarczy ją do 3 browarów Kompanii Piwowarskiej

Energia elektryczna z OZE: innogy Renewables dostarczy ją do 3 browarów Kompanii Piwowarskiej

Energia elektryczna z OZE: innogy Renewables dostarczy ją do 3 browarów Kompanii Piwowarskiej
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel/REPORTER
Karolina Modzelewska
06.11.2019 12:06

Kompania Piwowarska już wkrótce stanie się ekobrowarem. Będzie korzystać z energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Grupa zawarła dziesięcioletni kontrakt z innogy Renewables.

Kontrakt pomiędzy Innogy Renewables a Kompanią Piwowarską zawarto na lata 2020-2029. Zakłada zakup energii pochodzącej z farmy wiatrowej. Jej rozbudowa będzie finansowana ze środków rządowych.

Farma wiatrowa Nowy Staw

- W 2020 r. lądowa farma wiatrowa innogy Nowy Staw (moc: 73 MW), znajdująca się w okolicach Gdańska, będzie dostarczała Kompanii Piwowarskiej 30 GWh rocznie. Planuje się, że od 2021 roku Nowy Staw pokryje 100 proc. zapotrzebowania polskich browarów Kompanii Piwowarskiej na energię elektryczną. Osiągnięcie tego celu umożliwi rozbudowa istniejącej farmy wiatrowej o dodatkowe ok. 11 MW. Od tego momentu, Nowy Staw będzie dostarczał do trzech polskich browarów do 80 GWh rocznie – czytamy w komunikacie prasowym.

Produkcja piwa przy wykorzystaniu energii elektrycznej z OZE

Transakcja jest korzystna z punktu widzenia każdej ze stron. Dla elektrowni wiatrowej w Nowym Stawie jest szansą na rozbudowę i dalszy rozwój. Natomiast dla Kompanii Piwowarskiej jest to zwrot w kierunku ochrony środowiska. Pierwszy raz na taką skalę produkcja piwa będzie zasilana energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)