Elon Musk: "Uwolnić Amerykę, natychmiast". Miliarder ma dość kwarantanny

Elon Musk: "Uwolnić Amerykę, natychmiast". Miliarder ma dość kwarantanny
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska

30.04.2020 13:17, aktual.: 30.04.2020 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk ma dość obostrzeń wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych w związku z pandemią koronawirusa. Szef Tesli i SpaceX poinformował o tym na swoim Twitterze, gdzie nawołuje do "uwolnienia Ameryki" i "oddania wolności".

W środę (29.04.2020 r.) Elon Musk na swoim Twitterze napisał "uwolnić Amerykę, natychmiast" i "oddajcie ludziom ich wolność". Jest to jego odpowiedź na przedłużające się restrykcje wywołane pandemią koronawirusa w USA.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych

Przypomnijmy, w Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła milion, a śmiertelnych ofiar COVID-19 - 60 tys. osób. Jest to państwo z największą liczbą zakażonych SARS-CoV-2.

Elon Musk niezadowlony

Z powodu obowiązujących obostrzeń szef Tesli i SpaceX nie może uruchomić pracy w fabryce Tesli w Fremont. Musk próbował przekonać władze do jej ponownego otworzenia. Niestety jego naciski okazały się nieskuteczne. Nie zadziałał nawet argument o "niezbędności" działań przedsiębiorstwa, które dostarcza na rynek elektryczne samochody.

Elon Musk nie krył swojego niezadowolenia, a spostrzeżeniami podzielił się z innymi. W tym celu posłużył się swoim ulubionym orędziem, czyli kontem na Twitterze. Obserwuje je ponad 33,4 mln osób z całego świata. To tutaj niezwykle chętnie publikuje swoje przemyślenia i komentarze do bieżących zdarzeń, również tych związanych z pandemią koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)