Trwa ładowanie...

Elon Musk: Tesla wypuści pickupa w listopadzie

Twórca SpaceX, Elon Musk za pomocą Twittera poinformował o potencjalnej premierze futurystycznego pickupa Tesli. Wcześniej samochód przypominający pojazd żywcem wyjęty z filmu sci-fi, miał mieć oficjalną premierę najpierw w tegoroczne lato, a potem w październiku.
Share
Elon Musk (SpaceX/Tesla) planuje w listopadzie wypuścić pickupa Tesli.
Elon Musk (SpaceX/Tesla) planuje w listopadzie wypuścić pickupa Tesli. Źródło: flickr.com
d3f4x2m

Niewiele wiadomo o pickupie Tesli. Firma Muska zapowiedziała swoją półciężarówkę w 2017 roku prezentując koncept jej wyglądu. Oprócz tego zobaczyliśmy jej fragment na zdjęciu opublikowanym w maju na Twitterze Muska. Premiera pickupa jest ciągle opóźniana, a według najnowszego wpisu Elona, prawdopodobnie doczekamy się jej w listopadzie bieżącego roku. Jeśli znów plany nie ulegną zmianie.

Czytaj też: Elon Musk, twórca Tesli i SpaceX chce zbombardować Marsa. I to bronią jądrową

Elon Musk (SpaceX/Tesla): Nie obchodzi mnie, czy to się sprzeda

Elon Musk zapowiedział, że nie przejmuje się tym, czy jego samochód będzie się dobrze sprzedawał. Twórca Tesli przyznał, że zbuduje bardziej konwencjonalny pickup w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba.

d3f4x2m

Musk w podcaście Recode w zeszłym roku powiedział, że pickup Tesli będzie "bardzo futurystyczną, cyberpunkową, blade runnerowską półciężarówką." Twórca elektrycznych pojazdów dodał, że jest niezwykle podekscytowany tym projektem.

Czytaj też: Elon Musk ostrzega przed końcem świata: "Cywilizacja zostanie zniszczona"

d3f4x2m

Podziel się opinią

Share
d3f4x2m
d3f4x2m
Więcej tematów