Elon Musk: Tesla wypuści pickupa w listopadzie

Elon Musk: Tesla wypuści pickupa w listopadzie
Źródło zdjęć: © flickr.com

11.09.2019 07:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórca SpaceX, Elon Musk za pomocą Twittera poinformował o potencjalnej premierze futurystycznego pickupa Tesli. Wcześniej samochód przypominający pojazd żywcem wyjęty z filmu sci-fi, miał mieć oficjalną premierę najpierw w tegoroczne lato, a potem w październiku.

Niewiele wiadomo o pickupie Tesli. Firma Muska zapowiedziała swoją półciężarówkę w 2017 roku prezentując koncept jej wyglądu. Oprócz tego zobaczyliśmy jej fragment na zdjęciu opublikowanym w maju na Twitterze Muska. Premiera pickupa jest ciągle opóźniana, a według najnowszego wpisu Elona, prawdopodobnie doczekamy się jej w listopadzie bieżącego roku. Jeśli znów plany nie ulegną zmianie.

Elon Musk (SpaceX/Tesla): Nie obchodzi mnie, czy to się sprzeda

Elon Musk zapowiedział, że nie przejmuje się tym, czy jego samochód będzie się dobrze sprzedawał. Twórca Tesli przyznał, że zbuduje bardziej konwencjonalny pickup w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba.

Musk w podcaście Recode w zeszłym roku powiedział, że pickup Tesli będzie "bardzo futurystyczną, cyberpunkową, blade runnerowską półciężarówką." Twórca elektrycznych pojazdów dodał, że jest niezwykle podekscytowany tym projektem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także