Elon Musk rekrutuje do fabryki Tesli w Niemczech. Wiemy, ile można zarobić

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Flickr

09.11.2020 13:41, aktual.: 02.03.2022 07:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk planuje samodzielnie prowadzić rozmowy rekrutacyjne do nowej fabryki Tesli, powstającej w Niemczech. Agencja podała wysokość wynagrodzenia i może ono okazać się atrakcyjne dla mieszkających przy granicy Polaków.

Pod koniec zeszłego tygodnia Elon Musk pojawił się w Niemczech i obiecał, że samodzielnie przeprowadzi część rozmów rekrutacyjnych do nowej fabryki Tesli. Ta ma ruszyć z produkcją już w 2021 roku, a z taśmy ma schodzić pół miliona samochodów elektrycznych rocznie.

Nowa fabryka znajduje się w Gruenheide, około 50 km od granicy z Polską, więc dla osób mieszkających w okolicy, oferta pracy w niemieckiej fabryce Tesli może wyglądać kusząco. Zwłaszcza że by produkcja mogła ruszyć, firma musi zatrudnić 7000 pracowników. 

Ile można zarobić?

Szef agencji pracy we Frankfurcie Jochem Freyer powiedział w rozmowie z Berliner Zeitung, że Tesla potrzebuje tysięcy pracowników, ale dla osób, które nie mają doświadczenia, jest gotowa zaoferować kształcenie w zawodzie. Zdradził również, że początkowe wynagrodzenie ma sięgnąć ok. 2700 euro miesięcznie, czyli ok. 12 000 zł. 

Jak się można domyślić, na ofertę już odpowiedziały dziesiątki tysięcy osób. Wielu z nich, po tym, jak Musk zaoferował, że sam będzie rekrutował, zaczęła wysyłać części swoich aplikacji na Twitterze bezpośrednio do miliardera. Oczywiście nawet bez obecności Elona Muska, oferta pracy w Tesli wygląda atrakcyjnie. Zwłaszcza że firma potrzebuje zatrudnić tysiące osób, co na pewno pozytywnie wpłynie na gospodarkę regionu. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)