Elon Musk przyznaje na Twitterze, że jest jak Hank Scorpio z Simpsonów

Elon Musk przyznaje na Twitterze, że jest jak Hank Scorpio z Simpsonów

Elon Musk przyznaje na Twitterze, że jest jak Hank Scorpio z Simpsonów
Źródło zdjęć: © Youtube.com | circa now
Karolina Modzelewska
29.11.2019 12:17, aktualizacja: 29.11.2019 12:29

Elon Musk przyzwyczaił nas, że Twitter jest miejscem, gdzie prowadzi swoją medialną grę. Wie, kiedy zainteresować swoją osobą, a kiedy uderzyć z przysłowiowej grubej rury. Tym razem jego wpis jest łagodniejszy i bardziej żartobliwy. A Musk poczucie humoru ma, co niejednokrotnie udowodnił.

Szef Tesli odpowiedział na tweet'a jednego ze swoich fanów, który zasugerował, że… Elon Musk jest jak Hank Scorpio z Simpsonów.

Ekscentryczny miliarder przyznał, że tak, faktycznie tak jest. Oczywiście wszystko utrzymał w żartobliwym tonie i zaznaczył, że zarówno on, jak i Hank Scorpio posiadają miotacze ognia.

Elon Musk i Simpsonowie

Hank Scorpio to postać, która pojawia się w dwóch odcinkach satyrycznego serialu o losach amerykańskiej rodziny Simpsonów. Scorpio oferuje Homerowi pracę w swojej elektrowni, który przyjmuje ją i próbuje żyć w idealnym, nowym mieście.

Ostatecznie okazuje się, że nowy etap jego życia nie jest bajką, a Hank Scorpio to w rzeczywistości "supervillain", który chce zrealizować plan dominacji nad światem.

Miotacz ognia w rękach Muska i Scorpio

Pod koniec odcinka z udziałem Hank'a Scorpio pojawia się motyw wykorzystania miotacza ognia. Ekscentryczny szef "Globex Corporation" próbuje podpalić swoich wrogów. Elon Musk też ma miotacz ognia…

Ekscentryczny szef Tesli zaczął go sprzedawać w 2018 roku. Nazwał urządzenie w dość interesujący sposób: "Not-a-Flamethrower" (czyli Nie miotacz ognia), aby obejść amerykańskie przepisy transportowe, które zabraniają przewozu czegokolwiek, co nazywa się miotaczem ognia. Jego plan okazał się sukcesem, bo sprzedał 20 tys. sztuk "Not-a-Flamethrower".

Hank Scorpio był czarnym charakterem w serialu o Simpsonach. A jak naprawdę jest z Elonem Muskiem, skoro sam przyznał się do tego, że jest podobny do Scorpio? Pozostaje liczyć na to, że ekscentryczny milioner wyjaśni, co go łączy z bohaterem serialu w kolejnym poście na Twitterze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)