Elon Musk popiera Gretę Thunberg. "Mądrzejsza niż większość przywódców"

Elon Musk popiera Gretę Thunberg. "Mądrzejsza niż większość przywódców"

Elon Musk popiera Gretę Thunberg. "Mądrzejsza niż większość przywódców"
Źródło zdjęć: © East News | AFP/Peter Parks
24.09.2019 12:55

Elon Musk na Twitterze udzielił poparcia dla młodej aktywistki, która w piątek przed światowymi przywódcami wygłosiła żarliwe przemówienie na temat ich bierności w walce z globalnym ociepleniem.

Poparcie udzielone przez Elona Muska spotkało się z krytyką wśród niektórych osób, obserwujących profil multimiliardera na Twitterze.

"Tak. Pozwólmy 16-latkom określać światową politykę. Uwielbiam cię Elon, ale to kiepski pomysł" - wyraził żal jeden z użytkowników, na co Musk odpowiedział, że Thunberg jest 16-latką, która "lepiej rozumie świat i ma więcej serca niż większość przywódców politycznych".

Musk, głośny przeciwnik wykorzystania paliw kopalnych, powiedział, że jego firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi, Tesla, jest częścią jego wizji ekologicznego świata.

Greta Thunberg stała się inspiracją dla milionów

Miliony ludzi na całym świecie przyłączyły się w piątek do protestów i strajków, żądając od rządów i przedsiębiorstw podjęcia działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Inspiracją do tych działań była właśnie Greta Thunberg, która protestuje w swojej szkole, co piątek.

Czy jednak Greta Thunberg słusznie występuje przeciwko światowym przywódcom? Udało nam się porozmawiać z profesorem Zbigniewem Karaczuną z SGGW, ekspertem koalicji klimatycznej, który ocenił wiedzę 16-letniej aktywistki. To, ile prawdy znalazło się w jej wystąpieniu możecie sprawdzić tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)