Elon Musk popiera Gretę Thunberg. "Mądrzejsza niż większość przywódców"

Elon Musk popiera Gretę Thunberg. "Mądrzejsza niż większość przywódców"24.09.2019 12:55
Elon Musk popiera Gretę Thunberg. "Mądrzejsza niż większość przywódców"
Źródło zdjęć: © East News | AFP/Peter Parks

Elon Musk na Twitterze udzielił poparcia dla młodej aktywistki, która w piątek przed światowymi przywódcami wygłosiła żarliwe przemówienie na temat ich bierności w walce z globalnym ociepleniem.

Poparcie udzielone przez Elona Muska spotkało się z krytyką wśród niektórych osób, obserwujących profil multimiliardera na Twitterze.

"Tak. Pozwólmy 16-latkom określać światową politykę. Uwielbiam cię Elon, ale to kiepski pomysł" - wyraził żal jeden z użytkowników, na co Musk odpowiedział, że Thunberg jest 16-latką, która "lepiej rozumie świat i ma więcej serca niż większość przywódców politycznych".

Musk, głośny przeciwnik wykorzystania paliw kopalnych, powiedział, że jego firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi, Tesla, jest częścią jego wizji ekologicznego świata.

Zobacz też: Morze aż do Malborka. To bardzo możliwe. "Krytyczny moment"

Greta Thunberg stała się inspiracją dla milionów

Miliony ludzi na całym świecie przyłączyły się w piątek do protestów i strajków, żądając od rządów i przedsiębiorstw podjęcia działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Inspiracją do tych działań była właśnie Greta Thunberg, która protestuje w swojej szkole, co piątek.

Czy jednak Greta Thunberg słusznie występuje przeciwko światowym przywódcom? Udało nam się porozmawiać z profesorem Zbigniewem Karaczuną z SGGW, ekspertem koalicji klimatycznej, który ocenił wiedzę 16-letniej aktywistki. To, ile prawdy znalazło się w jej wystąpieniu możecie sprawdzić tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)