Elon Musk organizuje imprezę. Wybrańców zaprosi do swojego domu

Elon Musk w najbliższych tygodniach zorganizuje wyjątkową imprezę, o czym poinformował na swoim Twitterze. W hackathonie szefa Tesli i SpaceX udział może wziąć każdy, kto ma pojęcie o sztucznej inteligencji.

Elon Musk organizuje imprezę. Wybrańców zaprosi do swojego domu
Źródło zdjęć: © East News | Ding Ting/Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska

03.02.2020 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Impreza organizowana przez Elona Muska to hackathon, czyli wydarzenie skierowane przede wszystkim do programistów. W jej trakcie zaproszone osoby rozwiązują zadania związane np. z językiem oprogramowania, systemem operacyjnym czy aplikacjami.

Elon Musk

W niedzielę (02.02.2020 r.) Musk napisał na Twitterze, że za cztery tygodnie zorganizuje "super zabawną" imprezę AI i hackathon w swoim domu. Programiści AI z całego świata mają szansę dołączyć do Muska i jego zespołu. Jak się zgłosić? Wysyłając tweeta do CEO Tesli i SpaceX.

Elon Musk planuje, że głównym tematem wydarzenia będzie sztuczna inteligencja. W spotkaniu wezmą udział wybrane osoby oraz m.in. członkowie zespołu Tesla AI/Autopilot. W trakcie spotkania przeprowadzona zostanie "burzy mózgów", która pozwoli wyłonić najlepsze pomysły. Musk szuka inspiracji. Chce doskonalić systemy montowane w samochodach Tesli.

Elon Musk oczekuje, że dołączą do niego wybitni programiści. Nie wymaga od nich posiadania doktoratu z zakresu sztucznej inteligencji, a nawet ukończenia szkoły średniej.

Elon Musk: Jaki jest cel imprezy?

Musk szuka pomysłów, które pomogą mu budować kompletne samobieżne pojazdy elektryczne. Tesla chce sprzedawać samochody, które mogą podróżować z domu do pracy pod nadzorem człowieka, ale bez żadnego wysiłku fizycznego.

Obecnie Tesla posiada funkcję Smart Summon. Umożliwia ona "wzywanie" pojazdów do ich właścicieli na parkingach lub parkowanie z małą prędkością. Ponadto auta wyposażono w funkcje Autopilot i Navigate. Wciąż brakuje funkcji, dzięki którym możliwa będzie kontrola prędkości pojazdów na rondach, światłach i w obliczu innych "przeszkód" znajdujących się na drogach.

wiadomościelon musktesla
Komentarze (0)