Elon Musk: Lot Crew Dragon już wkrótce. Szef Space X pokazuje kapsułę i rakietę Falcon 9 na zdjęciu

Elon Musk: Lot Crew Dragon już wkrótce. Szef Space X pokazuje kapsułę i rakietę Falcon 9 na zdjęciu
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska

25.05.2020 17:10, aktual.: 25.05.2020 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk opublikował zdjęcie przedstawiające Crew Dragon i Falcon 9. Kapsuła oraz rakieta, która wyniesie ją na orbitę, są gotowe do startu. Historyczny lot obędzie się już za kilka dni. Astronauci po odbytej kwarantannie mogą udać się w przestrzeń kosmiczną.

NASA i SpaceX zaplanowały lot na środę, 27 maja. Podróż rozpocznie się o 16:33 lokalnego czasu w kompleksie startowym Kennedy 39A. To pierwszy taki lot po blisko dziesięcioletniej przerwie od ostatniej podróży kosmicznej z terytorium USA.

NASA i SpaceX: Historyczny lot w kosmos

Misja zakłada, że amerykańscy astronauci: Robert Behnken i Douglas Hurley na pokładzie Crew Dragon dotrą do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, będzie to istotny element kosmicznej rywalizacji pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi.

W ubiegłym tygodniu kapsuła Crew Dragon przeszła ostateczną kontrolę. Eksperci z NASA i SpaceX w Kennedy Space Center na Florydzie sprawdzili, czy jest gotowa do lotu. Statek kosmiczny otrzymał zezwolenie na start, a Elon Musk pochwalił się wyglądem Crew Dragon i Falcon 9 na Twitterze. Zdjęcie można zobaczyć poniżej.

Koronawirus a podróże kosmiczne

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie wywołał liczne obawy, że ze względów bezpieczeństwa lot zostanie opóźniony, a nawet odwołany. Na szczęście tak się nie stało. Astronauci, którzy polecą na ISS, odbyli już kwarantannę. Ich izolacja rozpoczęła się 13 maja. Dodatkowo zostali dwukrotnie przebadani pod kątem zakażenia SARS-CoV-2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)