Elon Musk coraz bliżej podróży na Marsa. Zobacz wideo ze startu rakiety SpaceX Starhopper

Elon Musk coraz bliżej podróży na Marsa. Zobacz wideo ze startu rakiety SpaceX Starhopper

Elon Musk coraz bliżej podróży na Marsa. Zobacz wideo ze startu rakiety SpaceX Starhopper
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.08.2019 10:05

27 sierpnia odbywa się kolejny testowy start rakiety Starhopper, która w przyszłości ma pomóc ludziom dostać się na Marsa. Elon Musk nie ukrywa, że to dla niego jeden z najważniejszych projektów. Zobaczcie wideo na żywo ze startu.

Prototyp rakiety Starhopper Elona Muska nie zawsze startował zgodnie z planem, jednak ostatecznie poprzednie próby doszły do skutku. Musk nie ukrywa, że powodzenie SpaceX jest dla niego priorytetem, dlatego prototyp Starhopper jest często usprawniany, a co za tym idzie - niezbędne są kolejne testy rakiety.

Wcześniej plotki mówiły o tym, że start rakiety będzie miał miejsce w okolicach 12-14 sierpnia, jednak ostatecznie testy musiały zostać przesunięte. SpaceX rozpoczął transmisję strumieniową ze swojego testowego panelu startowego w Boca Chica w Teksasie na kilka minut przed planowanym terminem uruchomienia testów 27 sierpnia. 24-godzinną transmisję na żywo możecie obejrzeć pod tym adresem:

Starhopper to miniaturowa wersja rakiety Starship, która ma zabrać ludzi na Marsa. Prototyp jest wyposażony w tylko jeden silnik rakietowy Raptor. Pełna wersja Starshipa ma posiadać ich ponad 40. Prawdopodobnie 41. Według predykcji Elona Muska, Starship zabierze na Marsa około setki ludzi i blisko 100 ton ładunku. Rakieta ma mierzyć 120 metrów wysokości i być gotowa do wielokrotnego użytku.

Elon Musk poważnie myśli o planach kolonizacji Marsa. Według niego, podróż i osiedlenie się na Czerwonej Planecie powinno być w zasięgu ręki średniozarabiających mieszkańców krajów rozwiniętych. Multimiliarder celowo chce obniżyć koszty, ponieważ zależy mu na tym, by jak najwięcej osób zgłosiło się do programu zasiedlania Marsa. Ostatnio podał również koszt budowy pierwszej marsjańskiej kolonii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)