Elon Musk i Grimes zmienili imię dziecka. Jest jeszcze bardziej skomplikowane

Elon Musk i Grimes zmienili imię dziecka. Jest jeszcze bardziej skomplikowane

Elon Musk i Grimes zmienili imię dziecka. Jest jeszcze bardziej skomplikowane
Źródło zdjęć: © Instagram
Arkadiusz Stando
25.05.2020 09:29

Syn Elona Muska i Grimes przyszedł na świat 4 maja 2020 roku. Szybko zrobiło się o nim głośno, ponieważ dwójka rodziców postanowiła nadać mu specyficzne imię, pasujące raczej do robota. Było to "X Æ A-12", na które nie zezwala prawo stanu Kalifornia.

Grimes przyznała na Instagramie, że imię dziecka zostało zmienione. Teraz nosi imię "X Æ A-Xii", co wydaje się jeszcze trudniejsze w interpretacji, ponieważ należy pamiętać o rzymskim zapisie cyfry 12. Grimes skomentowała natomiast: "szczerze, to teraz wygląda dużo lepiej".

Skąd teraz nagle pomysł na zmianę imienia dziecka? Użytkownicy Instagrama notorycznie dopytują Grimes w tym temacie. Kalifornijskie prawo stanowe nie zezwoliło na nadanie dziecku takiego imienia, a pomimo tego widnieje ono w oficjalnym akcie urodzenia dziecka.

Elon Musk i Grimes zmieniają imię dziecka z powodu problemów z prawem

Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym Kalifornii powiedział magazynowi People, że stan nie dopuszcza symboli, cyfr ani cyfr rzymskich na aktach urodzenia. Nazwy muszą zawierać znaki z języka angielskiego. Łączniki są dozwolone, ale "Æ”"może spowodować odrzucenie certyfikatu i rodzice będą musieli go przesłać ponownie.

Aby uniknąć problemów ze znakami rzymskimi, Elon Musk i Grimes zastosowali sztuczkę, zapisując XII w formie Xii. Wymowa się nie zmieniła i pozostaje tak samo absurdalna, jak wcześniej. Przypomnijmy: X czytamy jako X, Æ wymawia się jako "Ash", a następnie "A-12". Ostatni element imienia to wkład Elona Muska, która oddaje hołd samolotowi A-12.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)