Elon Musk chce walczyć z koronawirusem. Słowa miliardera zaskoczyły internautów

Elon Musk chce walczyć z koronawirusem. Słowa miliardera zaskoczyły internautów

Elon Musk chce walczyć z koronawirusem. Słowa miliardera zaskoczyły internautów
Źródło zdjęć: © PAP
21.03.2020 10:52, aktualizacja: 21.03.2020 11:33

Elon Musk, szef Tesli oraz SpaceX, chce pomóc ludziom zmagającym się z koronawirusem. Miliarder myśli o wyprodukowaniu brakujących respiratorów.

– Wykonamy respiratory jeśli ich brakuje – napisał Musk na swoim Twitterze, odnosząc się do wpisu innego użytkownika, który prosił o wykorzystanie fabryk firm Muska właśnie w takim celu.

Na tę odpowiedź szybko zareagował Nate Silver, redaktor naczelny portalu "fivethirtyeight.com", stwierdzając, że sprzętu brakuje już teraz i pytając, ile respiratorów CEO Tesli będzie w stanie zrobić.

– Tesla produkuje samochody z wyrafinowanym systemem hvac. SpaceX produkuje statki kosmiczne z systemem podtrzymywanie życia. Respiratory nie są trudne do zrobienia, ale nie można ich wyprodukować natychmiastowo. Które szpitale mają braki tego sprzętu? – odpisał Musk.

Musk odcięty od rzeczywistości?

Elonowi odpowiedziała inna użytkowniczka Twittera, pisarka Charlotte Clymer, mówiąc, że "każdy szpital ma teraz braki" i pytając, czy ten "czyta wiadomości".

Do wpisu miliardera odniósł się też m.in. burmistrz Nowego Jorku, mówiąc, że "Ameryka stoi w obliczu drastycznego niedoboru i potrzebujemy respiratorów JAK NAJSZYBCIEJ - będziemy potrzebować ich tysiące w Nowym Jorku w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dostajemy je tak szybko, jak to możliwe, ale moglibyśmy skorzystać z Twojej pomocy!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (241)