Elektroniczna smycz na ucznia

Elektroniczna smycz na ucznia

Elektroniczna smycz na ucznia
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
26.03.2012 15:35, aktualizacja: 26.03.2012 15:54

Brazylia jest ogromnym krajem z wielkim potencjałem. Ale kojarzy się raczej z piłką nożną i sambą niż z nowymi technologiami. Associated Press donosi o brazylijskim programie, który za pomocą technologii ma przypilnować dzieci by chodziły do szkoły.

  1. 000 dzieci z 25 szkół w Vitoria da Conquista już teraz każdego dnia nosi specjalne mundurki szkolne, w które wszyty jest specjalny chip. Bramki zamontowane w szkołach rozpoznają dzięki temu czy dziecko dotarło na zajęcia i automatycznie powiadamiają o tym fakcie rodziców wysyłając smsa. Jeśli dziecko nie dotrze do szkoły na czas, system poinformuje rodziców o każdym spóźnieniu, które przekracza 20 minut.

Miasto wydało już na ten program 67. 000 dolarów, a do 2013 roku ma on objąć wszystkich uczniów uczęszczających do publicznych szkół w mieście.

Ubrania można prać i prasować bez obaw o to, że chip ulegnie uszkodzeniu, a władze oświatowe twierdzą, że ubranie zawiera mechanizm bezpieczeństwa, który zapobiegać ma wszystkim ingerencjom w chip.

Nie wiem jak młodzi Brazylijczycy radzą sobie z tą sytuacją ale jestem przekonany, że w naszym kraju próba wprowadzenia takiej elektronicznej smyczy skończyłaby się przekazaniem takich ciuchów wylosowanej osobie, która tego dnia będzie miała za zadanie zanieść koszulki do szkoły i w ten sposób zameldować całą klasę na zajęciach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (249)