Elektroniczna niania, która pozwoli młodym rodzicom lepiej spać

Elektroniczna niania, która pozwoli młodym rodzicom lepiej spać
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.09.2013 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Postęp technologiczny może znacznie ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem. Jednym z kolejnych wynalazków jest Mimo - elektroniczny monitor pracy podstawowych czynności życiowych.

Mimo składa się z trzech części: inteligentnego śpioszka napakowanego sensorami, aplikacji na smartfonie oraz stacji, która łączy bezprzewodowo te dwa urządzenia. System ten na bieżąco monitoruje temperaturę ciała dziecka, jego oddech i pozycję.

Działa to trochę tak jak elektroniczne nianie dostępne w sklepach, z tym, że oprócz sygnału, że dziecko akurat się przebudziło otrzymujemy także konkretne dane (zwłaszcza kluczowa jest informacja o prawidłowym oddychaniu dziecka). Prowadzenie takich statystyk może znacząco ułatwić opiekę nad dzieckiem i pozwoli samym rodzicom spać spokojnie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Śpioszki z sensorami można prać w pralce, a aplikacja dostępna jest zarówno na smartfony z iOS jak i z Androidem. Zestaw startowy z trzema śpioszkami można zakupić w cenie 10. dolarów za pośrednictwem platformy Dragon Innovation. Produkt trafi do masowej produkcji jeśli twórcom uda się uzbierać 200 tys.dolarów. Do tej pory Mimo otrzymał nieco ponad 25 tys.dolarów, ale do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 29 dni.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Amazon: pierwszy darmowy smartfon na rynku"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)