Elegancki i funkcjonalny smartwatch. Przegląd ofert - grudzień 2021

Smartwatch może być jednocześnie funkcjonalny i elegancki
Smartwatch może być jednocześnie funkcjonalny i elegancki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

29.12.2021 08:21, aktual.: 06.03.2024 21:22

W wielu modowych poradnikach mówi się, że elektronika i elegancja nie idą w parze w przypadku zegarków. Tak można też pomyśleć patrząc na większość ofert, ale są urządzenia, które potrafią połączyć te dwie cechy. Oto nasz przegląd smartwatchy, które pomogą ci w uprawianiu sportu, ale również dobrze wypadną w zestawieniu ze stonowaną stylizacją.

Kryterium wyboru

Szukając odpowiednich zegarków, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również funkcjonalność. Te, które wzięliśmy pod lupę, są wyposażone nie tylko w pulsometr, ale także w moduł GPS, który podczas treningów pozwoli zapisywać trasę i przesyłać ją do aplikacji. Chcieliśmy również, aby zegarek umożliwiał obsługę płatności zbliżeniowych, co dodatkowo podnosi jego walory praktyczne. Największym wyzwaniem było znalezienie połączenia klasycznego wyglądu z metalowym lub skórzanym paskiem, więc tu będzie trzeba pójść na pewne kompromisy. Żeby było jeszcze trudniej, to pominęliśmy flagowce Samsunga i Apple, bo tu oczywiście macie duży wybór pasków, więc łatwo je dopasować.

Wszechstronny elegant

Na pierwszy ogień idzie Huawei Watch GT 2 Pro Classic, który łączy dyskretną obudowę w kolorze szarym oraz skórzany pasek. Pod tym niepozornym wyglądem kryje się całe mnóstwo funkcji. Z tych zdrowotnych znajdziecie tu pomiar natlenienia krwi oraz związania hemoglobiny we krwi z tlenem, a także klasyczny pulsometr. Zawarto tu również plany treningowe oraz wskaźnik regeneracji. Ten model umożliwia prowadzenie rozmów bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Pozwala także na sparowanie słuchawek i wgranie do 4 GB ulubionej muzyki. Producent deklaruje wodoodporność do 5 atmosfer.

Kobiecy wdzięk

Druga propozycja to Ticwatch C2 Plus, który, choć w materiałach reklamowych jest pokazywany również na męskim nadgarstku, zdecydowanie lepiej sprawdzi się u pań. Jego delikatne kształty nie zdradzają tego, co czeka na użytkownika. Zastosowano tu system Wear OS, który jest wersją Androida przystosowaną do pracy z zegarkami typu smart. Dzięki temu można korzystać z kalendarza i poczty elektronicznej w sposób podobny do tego na smartfonie. Pracą urządzenia można sterować przy pomocy komend głosowych. Największa zaleta tego zegarka to obsługa płatności zbliżeniowych. Znalazło się tu także 4 GB miejsca na dane. Ticwatch C2 Plus jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Siłacz w garniturze

Ostatnia propozycja to ponownie Huawei, ale tym razem Watch 3 Elite. Jest dostępny także w wersji LTE, która obsługuje karty eSim. Dzięki temu możecie zostawić telefon w domu, ale i tak pozostaniecie w kontakcie. Klasyczny kształt i srebrna bransoleta będą pasować do każdej sytuacji. Wśród dodatkowych funkcji znajdziecie tu pulsoksymetr, obsługę płatności zbliżeniowych, monitoring natlenienia krwi, a czas pracy na baterii wynosi do 3 dni przy korzystaniu z funkcji eSIM oraz do 2 tygodni w trybie ultra oszczędnym. Już po 10 minutach ładowania smartwatch może pracować przez 15 godzin. Ciekawostkami są czujniki wykrywające temperaturę skóry oraz otoczenia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)