Electrolux Mobile Kitchen - laptop z wbudowaną kuchenką indukcyjną

Electrolux Mobile Kitchen - laptop z wbudowaną kuchenką indukcyjną

Electrolux Mobile Kitchen - laptop z wbudowaną kuchenką indukcyjną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2013 12:17

Electrolux Mobile Kitchen z zewnątrz wygląda jak laptop o dosyć nietypowym wzornictwie. Prawdziwa niespodzianka czeka nas jednak dopiero po podniesieniu pokrywy.

W miejscu klawiatury znalazła się solidna deska do krojenia, natomiast przy prawej krawędzi umieszczona została wyjmowana tarka do sera i innych produktów spożywczych. Pod deską z kolei znajdziemy pole grzejne, dokładnie takie jak w stacjonarnych kuchenkach indukcyjnych. Pole dzieli się na cztery strefy, dzięki czemu potrawy można przyrządzać w naczyniach o różnych rozmiarach, bez zbędnych strat energii.

A o ilość dostępnej energii należy dbać, ponieważ projekt zakłada, że całe urządzenie zasilane będzie przy pomocy baterii. Zastosowany akumulator musi charakteryzować się dużą pojemnością, ponieważ oprócz kuchenki zasilać będzie też tablet z dotykowym ekranem i wszelkie związane z nim akcesoria –. kamerę internetową, moduł Wi-Fi i Bluetooth. Opcję łączności z siecią służyć mają oczywiście do przeglądania przepisów zamieszczonych w sieci, ale nic, oprócz braku klawiatury, nie stoi na przeszkodzie, żeby z Electrolux Mobile Kitchen korzystać jak ze zwykłego komputera przenośnego.

Electrolux Mobile Kitchen zaprojektował pochodzący z Macedonii Dragan Trenchevski z myślą o konkursie Electrolux Design Lab. Nie wiadomo, czy urządzenie kiedykolwiek wejdzie do seryjnej produkcji.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)