Ekstremalna kamerka społecznościowa: Midland XTC-400

Ekstremalna kamerka społecznościowa: Midland XTC‑400

Ekstremalna kamerka społecznościowa: Midland XTC-400
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2013 11:41, aktualizacja: 11.06.2013 12:21

Włoska marka Midland zaprezentowała nową gamę minikamer sportowych Action Cam. Oferują one nie zapis obrazu w jakości HD, a także pozwalają na szybkie przesłanie filmów bezpośrednio na wybrany portal społecznościowy za pomocą sieci bezprzewodowej.

Midland XTC40. FULL XD to kamerka, która na zasilaniu bateryjnym (akumulator o pojemności 1700 mAh) może pracować do pięciu godzin. Wyposażono ją w obrotowy obiektyw (270 stopni) i system mocowania (3 prowadnice), które zapewniają wygodę i ergonomię używania kamery w ekstremalnych sytuacjach. Obraz rejestrowany jest w maksymalnej rozdzielczości 1920X1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Zapis materiałów odbywa się na kartach SD o maksymalnej pojemności do 32 GB w postaci plików MP4 (kodek H.264). Obiektyw kamery rejestruje obraz o kącie 170 stopni i zbudowany jest z 7 elementów (6 soczewek z hartowanego szkła o wysokiej wytrzymałości i 1 filtr podczerwieni).

Dzięki aplikacji “Action Connect ”możliwy jest dostęp do dodatkowych funkcji, czy ustawień takich, jak włączanie zoom, tryb pojedynczych zdjęć lub seryjnych do 1. megapikseli. Dostęp do wszystkich funkcji możliwy jest z jednego panelu, umieszczonego na tyle kamery, a całość obsługi ułatwiają 3 diody LED pokazujące stan baterii, pamięci i nagrywania. Kamera dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wi-fi, pozwala na zintegrowanie ze smartfonem i tabletem, umożliwiając oglądanie filmów i pobieranie ich w czasie rzeczywistym, następnie szybkie zamieszczenie na Facebooku czy YouTube.

Midland XTC40. to jedyna kamera sportowa, którą można zamocować za pomocą jednego systemu uchwytów, zarówno po obydwu jej stronach jak i u podstawy. W zestawie znajduje się także wodoszczelna obudowa do 85 m. Wkręty krzyżakowe zastąpiono haczykami odpornymi na zużycie, haki używane do mocowania kamery na elementach metalowych zamieniono na karabińczyki, a zamiast elementów pasujących do kierownicy rowerowej – zastosowano takie, które można użyć na dużych powierzchniach samochodów, motocykli, desek surfingowych, snowboardowych.

Midland XTC40. jest mała i lekka. Aluminiowa obudowa powinna zapewnić jej wytrzymałość, przy wadze zaledwie 140 g.

Cena: 300 Euro (około 1250 zł)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)