Ekspert Microsoftu: strzeż się internetowych oszustów

Ekspert Microsoftu: strzeż się internetowych oszustów30.10.2008 15:51
Ekspert Microsoftu: strzeż się internetowych oszustów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Oszuści internetowi będą próbowali wykorzystać globalny kryzys finansowy - ostrzegł Tim Cranton, ekspert Microsoftu ds. bezpieczeństwa w internecie.

Zdaniem Tima Crantona, należy spodziewać się oszukańczych maili z ofertami kredytowymi od upadłych banków. Warunkiem otrzymania pilnie potrzebnych pieniędzy będzie wniesienie "niewielkiej opłaty". Według eksperta Microsoftu, oszuści już usiłują wykorzystywać to, że coraz więcej ludzi popada w tarapaty finansowe.

Jedną z metod, stosowanych ostatnio coraz częściej przez oszustów jest oferowanie "korzystnego refinansowania" kredytów hipotecznych. Cranton zwrócił uwagę, że oszuści bardzo szybko przystępują do działania po klęskach żywiołowych, takich jak huragan Katrina, czy tsunami.

288761971233601683
Źródło zdjęć: © (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Popularną metodą jest poszukiwanie chętnych do pomocy w wyprowadzaniu fortun z krajów rozwijających się. Oczywiście najpierw trzeba wnieść rozmaite "opłaty administracyjne" itp.

Microsoft poinformował o zawiązaniu "koalicji" z Yahoo!, Western Union i Afrykańskim Bankiem Rozwoju w celu skuteczniejszego ostrzegania internautów przed oszustami i podnoszenia zaufania do internetu, w tym także do internetowego handlu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)