Trwa ładowanie...
d1pdahg

Egipt: Po raz pierwszy otworzono mumię zapieczętowaną 2500 lat temu. Niesamowite wideo

Archeolodzy otworzyli pierwszą z 59 znalezionych ostatnio w Sakkarze starożytnych trumien. Wszystko odbyło się przy obecności publiczności, która z napięciem oczekiwała zdjęcia wieka i zajrzenia do jej wnętrza. Wszystko zarejestrowały kamery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egipt - otworzono 2500-letnią trumnę
Egipt - otworzono 2500-letnią trumnę (Pixabay)
d1pdahg

Sakkara to rozległe, starożytne cmentarzysko w Egipcie, które służyło jako nekropolia starożytnego miasta Memfis. Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności poinformowało, że na jej terenie znaleziono 59 drewnianych trumien, które zachowały się w wyjątkowo dobrym stanie. Z oświadczenia ministerstwa wynika, że trumny zawierają ciała egipskich kapłanów, prestiżowych członków społeczności oraz starszych mężczyzn.

Egipt: Otworzono starożytną trumnę

W sobotę (03.10.20 r.) jedna z trumien została otwarta po raz pierwszy od momentu jej zamknięcia, czyli od około 2500 lat. Film z tego wydarzenia momentalnie zyskał popularność w mediach społecznościowych. Przykładowo wideo zamieszczone na portalu Twitter wyświetliło ponad 10 mln osób. Na nagraniu widać mumię wewnątrz trumny, owiniętą w ozdobną tkaninę. Wideo znajduje się poniżej.

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności przekazało, że znalezione trumny trafią na wystawę do Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie, gdzie będą mogli je podziwiać wszyscy zainteresowani.

Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pdahg

Podziel się opinią

Share
d1pdahg
d1pdahg
Więcej tematów