Edward Snowden poleca: najbezpieczniejszy komunikator także jako rozszerzenie Chrome'a

Edward Snowden poleca: najbezpieczniejszy komunikator także jako rozszerzenie Chrome'a

Edward Snowden poleca: najbezpieczniejszy komunikator także jako rozszerzenie Chrome'a
Źródło zdjęć: © Open Whisper Systems
03.12.2015 11:00, aktualizacja: 03.12.2015 13:01

Szukacie aplikacji, która zapewni Wam całkowitą prywatność, jeśli chodzi o rozmowy głosowe i wiadomości tekstowe? Z której można korzystać zarówno siedząc przed komputerem, jak i z poziomu telefonu? Wypróbujcie Signal - komunikator polecany przez Edwarda Snowdena.

Signal to kombinacja dwóch wcześniejszych aplikacji Open Whisper Systems: RedPhone'a i TextSecure odpowiedzialnych za szyfrowanie wiadomości głosowych i bezpieczną wymianę tekstu. Od teraz obydwie opcje oferuje jeden, nowy klient o nazwie Signal. Kod źródłowy aplikacji został udostępniony na licencji open source, dzięki czemu każdy, kto odczuwa taką potrzebę może sam sprawdzić, czy twórcy aplikacji nie schowali w niej jakiegoś backdoora (czyli luki w zabezpieczeniach systemu utworzonej umyślnie w celu późniejszego wykorzystania).

Jak dotąd komunikator dostępny był tylko dla smartfonów z systemem Android i iOS, jednak od 3 grudnia Open Whisper Systems wystartowało z testami beta, w których sprawdzać można nową wersję Signal w postaci dodatku do Google Chrome. Do testów niestety ustawiła się już całkiem spora kolejka, przez co na rozszerzenie trzeba trochę poczekać.

Świadomość internautów w kwestii prywatności wciąż rośnie, dlatego też wygodne komunikatory, które gwarantują nam dyskrecję i szyfrowane połączenia stają się coraz bardziej popularne. Stworzenie wersji komunikatora Signal w postaci rozszerzenia do Google Chrome jest dość ciekawa. Obecny udział Google Chrome w rynku przeglądarek desktopowych to 31,4 proc. - spora grupa docelowa, o ile oczywiście wykaże ona zainteresowanie nowym komunikatorem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto pierwszy na świecie telewizor ULED

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)