Trwa ładowanie...
d3o9em6

EDF ostrzega - 58 reaktorów może posiadać wady konstrukcyjne

Francuski koncern EDF odkrył problemy w 58 reaktorach atomowych jego produkcji. Dotyczą elementów konstrukcyjnych. Firma utrzymuje, że nie ma konieczności wygaszenia któregoś z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wadliwe reaktory atomowe.
Wadliwe reaktory atomowe. (Shutterstock.com, Fot: DimaSid)
d3o9em6

Électricité de France (EDF) jest firmą zarządzającą 58 reaktorami atomowymi na terenie Francji. Stanowią one największe źródło energii elektrycznej w kraju.

We wtorek EDF poinformowała, że w części reaktorów atomowych, które cały czas pracują, występują istotne "odchylenia od standardów technicznych". Firma nie podjęła jeszcze decyzji, czy któryś z reaktorów powinien zostać wygaszony.

Szybka reakcja na rynku energii elektrycznej

Doniesienia na temat problemów EDF spowodowały spadek akcji firmy o 8,4%, co jest tożsame ze zmniejszeniem jej wartości rynkowej o 3,3 mld dolarów.

Przewidywania związane z przerwami w dostawach prądu negatywnie odbiły się na jego cenach. EDF mierzy się również z problemami wizerunkowymi, które zagrażają potencjalnym kontraktom zagranicznym i budowie nowego reaktora.

Firma EDF zapowiada, że w sprawie 58 wadliwych reaktorów atomowych wszczęte zostanie śledztwo, które wykaże, czy występujące wady zagrażają prawidłowemu działaniu urządzeń.

Źródło: Reuters

d3o9em6

Podziel się opinią

Share

d3o9em6

d3o9em6
Więcej tematów