ycipk-1v56gu

EDF ostrzega - 58 reaktorów może posiadać wady konstrukcyjne

Francuski koncern EDF odkrył problemy w 58 reaktorach atomowych jego produkcji. Dotyczą elementów konstrukcyjnych. Firma utrzymuje, że nie ma konieczności wygaszenia któregoś z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wadliwe reaktory atomowe.
Wadliwe reaktory atomowe. (Shutterstock.com, Fot: DimaSid)
ycipk-1v56gu

Électricité de France (EDF) jest firmą zarządzającą 58 reaktorami atomowymi na terenie Francji. Stanowią one największe źródło energii elektrycznej w kraju.

We wtorek EDF poinformowała, że w części reaktorów atomowych, które cały czas pracują, występują istotne "odchylenia od standardów technicznych". Firma nie podjęła jeszcze decyzji, czy któryś z reaktorów powinien zostać wygaszony.

Szybka reakcja na rynku energii elektrycznej

ycipk-1v56gu

Doniesienia na temat problemów EDF spowodowały spadek akcji firmy o 8,4%, co jest tożsame ze zmniejszeniem jej wartości rynkowej o 3,3 mld dolarów.

Przewidywania związane z przerwami w dostawach prądu negatywnie odbiły się na jego cenach. EDF mierzy się również z problemami wizerunkowymi, które zagrażają potencjalnym kontraktom zagranicznym i budowie nowego reaktora.

Firma EDF zapowiada, że w sprawie 58 wadliwych reaktorów atomowych wszczęte zostanie śledztwo, które wykaże, czy występujące wady zagrażają prawidłowemu działaniu urządzeń.

ycipk-1v56gu

Źródło: Reuters

Polub WP Tech
ycipk-1v56gu
ycipk-1v56gu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1v56gu