eBay - zakupy internetowe w fizycznym sklepie

eBay - zakupy internetowe w fizycznym sklepie

eBay - zakupy internetowe w fizycznym sklepie
Źródło zdjęć: © liewcf / flickr.com / CC
06.06.2013 11:30

eBay ma zamiar zdefiniować na nowo znaczenie angielskiego związku frazeologicznego „window shopping”, wstawiając w witrynach fizycznych sklepów gigantyczne panele dotykowe, dzięki którym klienci będą mogli kupić coś w internecie, stojąc przed sklepem.

„Shoppable windows”, bo tak nazwał swój wynalazek eBay, mają zostać zainstalowane w kilku sklepach w Nowym Jorku jeszcze w tym miesiącu. Klient, za pośrednictwem ekranu dotykowego o wymiarach 2,7 metra na 0,6 metra, będzie mógł zamówić towar, który zostanie mu dostarczony w ciągu godziny. A właściwie jej, ponieważ w ten sposób sprzedawane będą początkowo ubrania i dodatki damskie marki Kate Spade Saturday. Zapłatę przyjmie kurier za pośrednictwem PayPal Here.

Pierwszy prototyp takiego urządzenia został zaprezentowany przez eBay dwa lata temu, ale wtedy nie można było za jego pomocą złożyć zamówienia. Według Steve’a Yankovicha, który w eBayu nadzorował powstawanie tej technologii, „Shoppable windows”. są kolejnym etapem rozwoju zakupów mobilnych:

- _ To rozszerza granice sklepu. Nagle fizyczny sklep, dzięki technologiom internetowym, rozciąga się na każdą przestrzeń, którą można w interesujący sposób wykorzystać. _

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)