Dzień Ziemi 2020 w Google Doodle. Świętuj 50. rocznicę z uroczą mini grą

Dzień Ziemi 2020 w Google Doodle. Świętuj 50. rocznicę z uroczą mini grą

Dzień Ziemi 2020 w Google Doodle. Świętuj 50. rocznicę z uroczą mini grą
Źródło zdjęć: © WP
22.04.2020 09:29

22 kwietnia 2020 świętujemy 50. Dzień Ziemi. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważna jest ochrona przyrody. Google przypomniał nam o tym w uroczej mini grze, w której zagramy w przeglądarce.

Dzisiejszy Google Doodle powstał, by uczcić 50. Dzień Ziemi. W tym roku firma postanowiła "podziękować" pszczołom za ich pracę dla planety. Poza uroczą grafiką możemy również zagrać w mini grę pomagając w zapylaniu kolejnych roślin.

Za każdy poziom gry odblokowujemy dodatkowe informacje na temat pszczół czy ich roli na Ziemi. Część faktów może zaskoczyć, a sama mini-gra jest na tyle przyjemna, że można poświęcić kilka minut na jej przejście.

Historia Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia warto sobie jednak przypomnieć, czym jest Dzień Ziemi i dlaczego go obchodzimy. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Ziemi został ustanowiony 21 kwietnia 1970 roku, chociaż podobne inicjatywy były podejmowane już we wcześniejszych latach.

Data nie jest przypadkowa. Ta coroczna akcja wypada w równonoc wiosenną na półkuli północnej (równonoc jesienna na półkuli południowej). To wyjątkowy dzień, kiedy noc i dzień trwają tyle samo godzin i już od starożytności był to czas kojarzony z narodzinami i odnowieniem się przyrody.

Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Ziemi był Josepha Alioto, burmistrz San Francisco, który ustanowił go na 21 marca 1970 roku, a rok później inicjatywę podjął również ówczesny Sekretarz Generalny ONZ. Aż do 2009 roku Dzień Ziemi wypadał między 21 a 22 kwietnia - w zależności od pozycji Słońca względem Gwiazdozbioru Barana. W 2009 roku ONZ ustaliło stałą datę na 22 kwietnia.

Na obchody Dnia Ziemi zwykle składa się wiele wydarzeń. Tegoroczne święto będzie przebiegać jednak zdecydowanie inaczej niż wcześniejsze. Pandemia koronawirusa zmusza wiele osób do pozostawania w domu, a liczne inicjatywy ekologiczne, które mają pomóc chronić naszą planetę musiały zostać opóźnione lub wstrzymane. W sieci znajdziemy jednak różne akcje i zbiórki przeprowadzane online.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)