Dzień Bezpiecznego Internetu: Google rozdaje darmowe 2 GB na dane w Google Drive

Dzień Bezpiecznego Internetu: Google rozdaje darmowe 2 GB na dane w Google Drive

Dzień Bezpiecznego Internetu: Google rozdaje darmowe 2 GB na dane w Google Drive
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.02.2016 10:04, aktualizacja: 09.02.2016 12:00

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Rok temu Google z tej okazji postanowił zrobić miły prezent swoim użytkownikom. Na dokładnie ten sam krok zdecydował się i tym razem. Wiele wskazuje na to, że będzie tak się działo także za rok i w następnych latach. Owym prezentem są darmowe 2 GB przestrzeni w popularnej usłudze chmurowej Google Drive (Dysk Google), coraz bardziej popularnej także w Polsce. Podpowiadamy, co nalezy zrobić.

Przestrzeń na dane to cenna rzecz. Aby zwiększyć pojemność chmury Google'a o 2 GB, należy wejść na stronę zarządzania ustawieniami bezpieczeństwa konta Google - https://myaccount.google.com/ - i przeprowadzić rutynową kontrolę bezpieczeństwa swojego konta. W boksie "Logowanie i bezpieczeństwo" znajduje się sekcja "Sprawdzanie zabezpieczeń". Klikamy na "Rozpocznij".

Obraz
© (fot. WP / Google)

Po potwierdzeniu hasła do konta Google, zostaniemy przekierowani na stronę informacji o odzyskiwaniu konta. Jeśli do tej pory nie podaliście numeru telefonu celem dodatkowej weryfikacji, nie musicie tego robić. Wystarczy kliknąć "Gotowe" lub "Pomiń". Po przejrzeniu ostatnich aktywności na koncie, zweryfikowaniu podłączonych urządzeń i uprawnień dla konta. Po zapoznaniu się z tymi informacjami, dokonaniu ewentualnych zmian, wyświetli nam się następujący komunikat:

Obraz
© (fot. WP / Google)

_ Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 dodaliśmy na Twoim koncie Google 2 GB bezpłatnego miejsca na Dysku za sprawdzenie zabezpieczeń. _

To wszystko! Konto Google Drive zostało powiększone o dodatkowe, darmowe 2 GB.

_ SŁK-Wirtualna Polska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)