Dzięki temu projektor pasuje do każdego pomieszczenia

Dzięki temu projektor pasuje do każdego pomieszczenia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.01.2014 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W idealnym świecie, kupujemy projektor i mamy dla niego doskonałe warunki, czyli położenie na wprost ściany, na której chcemy wyświetlać obraz oraz odpowiedni sprzęt do powieszenia urządzenia pod sufitem. Tymczasem w rzeczywistości pomieszczenia są zbyt małe, a wymagania zbyt duże. Ratunkiem okazują się być specjalne funkcje, takie jak Lens Shift oraz keystone.

Odpowiednie ustawienie projektora ma kluczowe znaczenie dla komfortowego oglądania filmów czy grania na konsoli. Jego położenie względem ściany, na której chcemy wyświetlić obraz decyduje o jakości wyświetlanej treści. W dawnych czasach było to prawdziwą udręką. Projektor za nisko, obraz za nisko, urządzenie za wysoko, film na suficie. Całe szczęście producenci wpadli na pomysł zaradzenia jakoś tej sytuacji.

Drugim problemem, jaki pojawia się podczas manipulowania położeniem obrazu jest jego "wyginanie". Projektor postawiony pod innym kątem niż prostopadły do ściany, sprawi, że obraz stanie się trapezem, co zdecydowanie uniemożliwia oglądanie. Na taką okazję przewidziano keystone, czyli korekcję zniekształceń trapezowych, która nie jest mechaniczna, a cyfrowa, co może negatywnie wpływać na prezentowaną treść.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)