Dyson będzie produkował odkurzacze i... samochody

Dyson będzie produkował odkurzacze i... samochody

Dyson będzie produkował odkurzacze i... samochody
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.03.2016 09:15, aktualizacja: 30.03.2016 09:20

Z małą pomocą brytyjskiego rządu firma Dyson zacznie być może niebawem produkować samochody elektryczne.

Czego jak czego, ale jednej rzeczy nie można Dysonowi zarzucić - braku innowacyjności. To jedna z tych firm, której produkty rzeczywiście zasługują na uwagę, nawet mimo faktu, że są to w dużej mierze po prostu odkurzacze.

Ale kto wie, czy za kilkanaście lat nazwa Dyson nie będzie kojarzyła nam się zupełnie inaczej? Na przykład z marką znanego producenta pojazdów? Dziennikarze pisma _ The Guardian _ odkryli bowiem w sekcji planowanych wydatków rządu brytyjskiego ciekawą pozycję, dotyczącą udostępnienia pomocy firmie Dyson w wysokości aż 174 milionów funtów (około 245 milionów dolarów). Pomoc służyć ma rozbudowie infrastruktury i stworzeniu około 500 nowych miejsc pracy (głównie dla inżynierów) w celu opracowania i rozwoju nowego samochodu elektrycznego. Inwestycja ma mieć miejsce w głównej siedzibie firmy Dyson w Malmesbury, Wiltshire.

Wygląda na to, że nie jest to informacja, którą rząd brytyjski chciał się już teraz dzielić ze światem, gdyż została ona szybko usunięta z oficjalnej strony rządowej _ gov.uk _. Komentarza w tej sprawie odmówił też rzecznik prasowy firmy Dyson. Ale dziennikarze The Guardian zdążyli już na szczęście wcześniej wykonać kopię...

A my się naprawdę cieszymy. Dyson kontra Tesla - to może być naprawdę ciekawe starcie!

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy wiesz, czym różnic się iPhone SE od iPhone'a 5?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)