Dysk SSD, który ulegnie autodestrukcji po otrzymaniu odpowiedniego smsa

Dysk SSD, który ulegnie autodestrukcji po otrzymaniu odpowiedniego smsa

Dysk SSD, który ulegnie autodestrukcji po otrzymaniu odpowiedniego smsa
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
02.10.2014 11:34

Utrata komputera sama w sobie jest dużym problemem. Problem ten staje się tym większy, im ważniejsze dane przechowywane były na jego dyskach. Choć dyski SSD produkowane przez SecureDrives nie zapobiegną kradzieży, mogą ograniczyć rozmiar strat - dyski ulegną fizycznej autodestrukcji po otrzymaniu specjalnej wiadomości tekstowej, dzięki czemu cenne dane nie wpadną w niepowołane ręce.

Kiedyś takie rozwiązania mogliśmy oglądać jedynie na filmach szpiegowskich, w najbliższej przyszłości kupić będzie mógł je każdy –. wyposażone w slot na kartę SIM dyski SSD SecureDrives ulegną autodestrukcji po otrzymaniu zaprogramowanej wcześniej wiadomości tekstowej gwarantując dochowanie tajemnicy. Ale nie jest to jedyny sposób na ochronę poufnych danych, jaki zaimplementowano w tych urządzeniach. Dyski mogą także zostać zaprogramowane w taki sposób, by uległy autodestrukcji w chwili gdy zostaną odłączone od złącza SATAII, jeśli ktoś będzie próbował obejść zabezpieczenia lub jeśli przez dłuższy czas będą ekranowane przed sygnałem sieci komórkowej. Można nawet zaprogramować je w taki sposób, by uległy zniszczeniu po tym jak wbudowany czujnik ruchu wykryje zdefiniowaną wcześniej serię uderzeń palcem w obudowę komputera. Przy tego typu zabezpieczeniach sprzętowe szyfrowanie 256 bitowym szyfrem AES wydaje się być niewartym wzmianki standardem.

Niestety, choć oficjalna prezentacja urządzenia miała miejsce w maju tego roku, producent nie pochwalił się jeszcze ostateczną ceną urządzenia ani konkretną datą jego wejścia na rynek. Można jednak spokojnie złożyć, że za dodatkowe funkcje przyjdzie nam sporo zapłacić. Ale w końcu bezpieczeństwo od dawna nie jest tanie.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)