Dysk do sieci domowych WD My Book Live

Dysk do sieci domowych WD My Book Live
Źródło zdjęć: © WD

13.10.2010 14:43, aktual.: 13.10.2010 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WD przedstawił dysk do sieci domowej My Book Live . Urządzenie daje użytkownikom dostęp do danych, jego atutem jest również łatwa konfiguracja, umożliwiająca szybkie stworzenie scentralizowanego, domowego archiwum danych

Nowe dyski oferują szybki i bezpieczny sposób na uporządkowanie i przechowywanie w jednym miejscu swoich zasobów multimedialnych - filmów, muzyki i zdjęć - zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszelkich plików z urządzeń multimedialnych połączonych w domową sieć.

Obraz
© (fot. WD)

WD wykorzystał najnowsze procesory, aby zapewnić szybkość transferu do 10. MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Dysk My Book Live z wbudowanym serwerem multimediów to szybkie i proste rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z komputera PC lub Mac włączonego do domowej sieci, a także przesłać strumieniowo pliki na telewizor z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 36. albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i wideo w iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach iPhone, iPod touch oraz iPad (dzięki aplikacji WD Photos). Mogą także bezpiecznie korzystać oraz dzielić się wszystkimi plikami zgromadzonymi na MyBook Live z dowolnego komputera PC lub Mac podłączonego do internetu, korzystając z darmowej usługi zdalnego dostępu oferowanego przez WD.

Pojemność i kompatybilność

Dysk My Book Live będzie oferowany w dwóch pojemnościach: 1 TB oraz 2 TB i jest kompatybilny z Windows XP, Windows Vista, Windows 7. Mac OS X Leopard i Snow Leopard oraz z urządzeniami z certyfikatami DLNA/UPnP.

Ceny i dostępność

Dysk My Book Live objęty jest 3-letnią gwarancją producenta i będzie dostępny w grudniu tego roku w cenach 719 PLN za 1 TB oraz 949 PLN za pojemność 2 TB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)