Dwa trójwymiarowe projektory LG już w Polsce: CF3D i BX327

Dwa trójwymiarowe projektory LG już w Polsce: CF3D i BX327

Dwa trójwymiarowe projektory LG już w Polsce: CF3D i BX327
18.11.2010 13:55

LG wprowadziło do Polski najnowszy projektor CF3D z okularami polaryzacyjnymi, który wyświetla trójwymiarowy obraz Full HD nawet w formacie 200 cali. Jest to pierwszy jednosoczewkowy projektor 3D na świecie. Mieliśmy okazję przetestować ten projektor w działaniu podczas targów IFA i musimy przyznać, że wrażenia są wyjątkowo realistyczne.

Jasność projekcji 3. wynosi 1250 ANSI lumenów (2500 w trybie 2D), a współczynnik kontrastu 7000:1, co zapewnia dobrą jakość obrazu. Technologia TruMotion 120 Hz, wpierana przez system DLP, praktycznie eliminuje rozmazanie obrazu nawet przy najszybszych sekwencjach, a automatyczna kalibracja obrazu trójwymiarowego zapewnia optymalną jaskrawość i intensywne kolory. Dodatkowo system SXRD odpowiada z bardzo dobrą w tym projektorze głębię koloru czarnego.

Obraz
© (fot. LG)

Przy ekonomicznym trybie pracy, żywotność lampy jest przewidziana na 3500 godzin. Do projektora LG dołącza 6 par okularów polaryzacyjnych. Niestety projektor ten ma jedną, zasadniczą wadę – cenę. Wyceniono go na ok. 30.000zł.

Drugi zaprezentowany dziś projektor to model BX32. pracujący zarówno w technologii 3D jak i 2D. Urządzenie znakomicie nadaje się do sal konferencyjnych lub wykładowych. Dzięki wejściu USB można odtwarzać na nim pliki bezpośrednio z pamięci przenośnej.

Obraz
© (fot. LG)

BX32. oparty jest na technologii DLP Link 3D. W jego przypadku do oglądania obrazów trójwymiarowych używa się okularów migawkowych. To jedyny projektor wykorzystujący technologię DLP Link 3D, który jest wyposażony w interfejs HDMI, dzięki któremu można oglądać obrazy i filmy trójwymiarowe bezpośrednio z odtwarzacza blu-ray bez karty specjalnej graficznej z obsługą 3D. Model BX327 wyświetla obraz o przekątnej maksymalnie 150 cali (381 cm) i jaskrawości 3200 lumenów (ANSI). Technologia 0,55" DMD ma według producenta zagwarantować intensywność kolorów i odpowiedni kontrast. Dzięki bezpośredniemu połączeniu przez port USB, model BX327 umożliwia odtwarzanie multimediów w jakości HD, nagrań DivX i MP3, prezentacje PowerPoint, arkusze Excela, dokumenty Worda a także pliki PDF, bez potrzeby korzystania z komputera. Efekty dźwiękowe zapewniają dwa głośniki po 5 W.

Sugerowana cena detaliczna 3000 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)