Dwa nowe wideorejestratory samochodowe: Manta i Prestigio

Dwa nowe wideorejestratory samochodowe: Manta i Prestigio

Dwa nowe wideorejestratory samochodowe: Manta i Prestigio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.07.2014 13:53

Na rynku pojawiły się dwa nowe modele wideorejestratorów samochodowych. Pierwszy z nich to produkt Manta wyceniony na 130 zł, drugi to Prestigio za 170 zł. Czym się różnią od siebie?

Manta MM31. BlackBox2

Wideorejestrator Manty wyposażony jest w 1,5 calowy ekran oraz kamerę, która może nagrywać obraz w rozdzielczościach Full HD 1080p, 720. i VGA 480p. Kąt widzenia obiektywu wynosi 120 stopni, a sam obiektyw zamontowany jest na obrotowym uchwycie. Wbudowany czytnik kart pamięci obsługuje nośniki do 32GB pojemności.

Przydatnym wyposażeniem produktu Manta jest G-sensor –. czujnik przeciążeniowy – który uruchamia nagrywanie w sytuacjach związanych np. z ostrym hamowaniem. Dodatkowo, wbudowany sensor ruchu zatroszczy się o zasoby pamięci i uruchomi nagrywanie tylko w wypadku wykrycia ruchuKamera ma własne zasilanie w postaci 250 mAh baterii litowo-jonowej, możliwe jest również podłączenie urządzenia do gniazdka w samochodzie (12V). Cena: 130 zł.

Prestigio RoadRunner 310i

Prestigio RoadRunner 310. to dość podobna konstrukcja do produktu Manty. Znajdziemy w nim niemal identyczny obiektyw o kącie widzenia wynoszącym 120 stopni i możliwości nagrywania obrazu w jakości 720p. Podobnie do poprzednika, tak i ten produkt posiada wbudowany czujnik kolizji, który zabezpiecza nagranie, nie pozwalając nadpisać kolejnych minut po wypadku. Prestigio może się jednak pochwalić większym i obrotowym, 2-calowym wyświetlaczem. Na jakość nagrania duży wpływ ma elektroniczna stabilizacja obrazu oraz czterokrotny zoom cyfrowy. Materiał już zarejestrowany ulega nadpisaniu, chyba że włączy się czujnik kolizji, którego zadaniem jest ochrona zapisu tuż sprzed zdarzenia drogowego. Cena: 170 zł.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)