Dwa nowe soundbary Samsunga - prosty i zakrzywiony

Dwa nowe soundbary Samsunga - prosty i zakrzywiony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.04.2015 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do sprzedaży trafiły dwa najnowsze modele soundbarów Samsunga: zakrzywiony HW-J7500, a także klasyczny, prostokątny HW-J550.

HW-J750. to jeden z topowych produktów audio Samsunga. Soundbar o zakrzywionej formie skrywa w sobie system 8.1, który w połączeniu z bezprzewodowym aktywnym subwooferem może stanowić ciekawe uzupełnienie domowego systemu audio-video.
Soundbar HW-J750. generuje dźwięk o łącznej mocy (RMS) 320 W i wykorzystuje technologię Crystal Amplifier. Jej algorytm ma za zadanie dwukrotne filtrowanie źródła dźwięku, dzięki czemu oczyszcza materiał z cyfrowych zakłóceń. Każdy głośnik w kolumnie soundbara jest wyposażony w oddzielny wzmacniacz, a ponadto użyto nowej technologii poprawy dźwięku – HFR (High Fidelity Restoration). W efekcie jej działania, przywrócona zostaje wierność reprodukcji źródła dźwięku. Soundbar pozwoli także na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Urządzenie obsługuje autorski kodek audio firmy Samsung, Bluetooth HIFI Codec, dzięki czemu możemy bezprzewodowo odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych bez ponoszenia straty w jakości.
Z zastosowanych w soundbarze Samsung HW-J750. rozwiązań, warto wspomnieć j o funkcji Surround Sound Expansion, zaprojektowanej z myślą o domowych seansach filmowych. Rozwiązanie to ma m. in. za zadanie podniesienie wydobywanego dźwięku do poziomu telewizora. Dzięki temu, w trakcie oglądania filmu nie mamy wrażenia, że ścieżka dźwiękowa dociera do nas z zewnętrznego urządzenia.
HW-J550. to mające być alternatywą dla wszystkich użytkowników, których wnętrza nie pozwalają na rozmieszczenie rozbudowanych zestawów kina domowego. W skład zestawu wchodzi soundbar oraz bezprzewodowy aktywny głośnik niskotonowy o 7-calowej membranie. Całość tworzy system 2.1, który wygeneruje dźwięk o łącznej mocy (RMS) 320 W. Niewielkie wymiary urządzenia (943,5 x 56 x 65,5 mm) sprawiają, że świetnie sprawdzi się także w małych wnętrzach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podobnie jak wyżej opisany model posiada on funkcję Surround Sound Expansion. Funkcja ta poprawia także głębię ścieżki dźwiękowej. Dodatkową cechą, którą docenią posiadacze soundbarów HW-J55. jest wyposażenie każdego z głośników w oddzielny wzmacniacz, co w połączeniu z technologię Crystal Amplifier minimalizuje wszelkie cyfrowe zakłócenia.
Zaimplementowane w soundbarze łącze Bluetooth daje natomiast możliwości bezprzewodowej łączności. Podobnie jak w modelu 750. dostępny jest HIFI Codec. Dedykowana aplikacja Samsung Audio Remote umożliwi sterowanie soundbarem z poziomu urządzenia mobilnego. Za jej pomocą możemy włączać i wyłączać urządzenie, ustawiać poziom głośności oraz kontrolować odtwarzane multimedia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)