Dwa kompaktowe smartfony Sony Ericsson - Xperia mini oraz Xperia mini pro

Dwa kompaktowe smartfony Sony Ericsson - Xperia mini oraz Xperia mini pro
Źródło zdjęć: © sonyericsson.com

09.05.2011 15:46, aktual.: 10.05.2011 10:50

Sony Ericsson zaprezentował dwa kompaktowe smartfony Xperia mini oraz Xperia mini pro. Pierwszy model to najmniejszy na świecie smartfon z funkcją nagrywania filmów w jakości HD. Z kolei drugi wyróżnia możliwość intuicyjnego i szybkiego wysyłania wiadomości, a to za sprawa pełnej fizycznej klawiatury QWERTY.

Sony Ericsson zaprezentował dwa nowe kompaktowe smartfony Xperia mini oraz Xperia mini pro. Pierwszy model to najmniejszy na świecie smartfon z funkcją nagrywania filmów w jakości HD. Z kolei drugi wyróżnia możliwość intuicyjnego i szybkiego wysyłania wiadomości, a to za sprawa pełnej fizycznej klawiatury QWERTY.

Nowe smartfony z serii Xperia oferują szereg zaawansowanych funkcji. Zostały wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 1 GHz i działają w oparciu o najnowszą platformę Google Android - Gingerbread 2.3. Obydwa modele Xperia mini oraz Xperia mini pro odznaczają się ciekawym wzornictwem. Ponadto wykorzystują technologię przetwarzania i wyświetlania obrazu - „Reality Display” z Mobile BRAVIA Engine, jak również umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości HD 720p.

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Telefony posiadają odporny na zarysowania, ekran dotykowy o przekątnej 3 cali z wieloma aktywnymi polami. Udoskonalony interfejs użytkownika pozwala na wyświetlanie do 1. aplikacji na głównym pulpicie. Funkcja Facebook inside Xperia, ma zapewnić integrację z popularnym serwisem społecznościowym.

Xperia mini pro posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY z funkcją "Type & Send", która eliminuje potrzebę otwierania specjalnej aplikacji dla każdego rodzaju wiadomości. Z kolei funkcja "Smart Keyboard" podsuwa propozycje związane z wysyłaniem wiadomości, kiedy użytkownik wysunie klawiaturę. Telefon posiada także zainstalowany pakiet Office Suite i oprogramowanie antywirusowe McAfee.

Modele Sony Ericsson Xperia mini oraz Xperia mini pro powinny trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2011 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)