Duży operator zrywa umowę z Huawei. Powodem podejrzenia o szpiegostwo na rzecz Chin

Amerykański operator komórkowy AT&T zerwał umowę z chińskim producentem smartfonów Huawei. Z podpisania umowy zrezygnował także inny gigant amerykańskiego rynku komunikacyjnego – Verizon. Wszystko z powodu podejrzeń o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce twarzą Huawei jest Robert Lewandowski
W Polsce twarzą Huawei jest Robert Lewandowski (Huawei)
WP

Popularne w Polsce i reklamowane przez Roberta Lewandowskiego smartfony marki Huawei, nie były do tej pory oficjalnie dostępne na rynku amerykańskim. Chiński producent miał nadzieję to zmienić dzięki umowie z największym operatorem komórkowym w USA – AT&T. Do jej podpisania jednak nie doszło.

Wszystko przez senacką komisję ds. wywiadu i list skierowany do Federalnej Komisji Komunikacji (FCC). Pojawiła się w nim sugestia, że produkty Huawei mogą być wykorzystywane do szpiegowania amerykańskich obywateli przez chińskie służby wywiadowcze. W związku z tym senatorowie zaapelowali o zerwanie umowy i ochronę Amerykanów przed obcymi szpiegami.

Obok AT&T umowę z Huawei miał podpisać też innym operator – Verizon. Nie doszło do tego z tych samych powodów.

WP

W Polsce urządzenia Huawei cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na relatywnie niską cenę oraz reklamowanie marki przez Roberta Lewandowskiego. 

.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP