Duże zmiany w Gadu-Gadu. Nowe GG już do pobrania

Najpopularniejszy w Polsce komunikator, z którego korzysta ponad 6 milionów użytkowników miesięcznie jest od dzisiaj dostępny w nowym wydaniu, w wersji testowej na systemy Windows i Mac OS. Program można pobrać klikając na przycisk poniżej.

Duże zmiany w Gadu-Gadu. Nowe GG już do pobrania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.02.2012 | aktual.: 16.02.2012 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

| | |
| --- | --- |

Użytkownicy mogą korzystać z rozmowy audio-video przez www, czy archiwum on-line. Komunikator powinien przypaść do gustu zarówno zwolennikom starszych wydań aplikacji, jak i tych nowszych. Począwszy od tej wersji, komunikator zrywa z numeracją. Nazywa się po prostu GG.

GG powróciło w wyglądzie do prostej obsługi - w nowym komunikatorze można ustawić zarówno skromny, minimalistyczny wygląd, jak i rozbudować go o kolejne zakładki, funkcje, awatary i opisy. Dostępne są emotki (buźki), statusy dostępności, jak i możliwość zmiany kolorów aplikacji - od stonowanego przez kultowy wygląd starszej wersji GG 6.1 po różowy motyw.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Użytkownicy mogą testować nie tylko aplikację instalowaną w komputerze, ale i GG w wersji na przeglądarkę WWW (zastąpi ono dotychczasowe Web Gadu-Gadu). Nowa wersja przeglądarkowa dostępna jest pod adresem http://beta.gg.pl. Oferuje ona pełne możliwości programu - od rozmowy tekstowej, przez audio, po rozmowę wideo. Wśród nowości znajdziemy archiwum on-line rozmów i przesyłanych plików, a także funkcja wszechdostępność - rozmowa tekstowa ze znajomym rozpoczęta na komputerze, może być kontynuowana w wersji mobilnej GG w komórce, czy w wersji przeglądarkowej. To samo dotyczy kontynuacji gry ze znajomym, np. w warcaby –. rozgrywka może być prowadzona z dowolnego miejsca, wystarczy zalogować się swoim numerem GG.

Rozmowy na GG można urozmaicać słuchaniem muzyki - użytkownik ma do wyboru ponad 10. stacji radiowych, m.in. Radio ZET, Planeta FM, Chilli ZET, Antyradio, Jedynka, Dwójka, Trójka i Czwórka, Capital FM z Londynu, Radio Luxembourg, Hot 97 z Nowego Jorku. Wbudowana wyszukiwarka pozwoli odnaleźć danego wykonawcę lub utwór jeśli tylko jest lub będzie nadawany w którejś z obecnych w GG stacji.

Spośród nowości, warto wymienić także m.in. ulepszone zasady konferencji (rozmów wśród wielu znajomych), pasek powiadomień, nową wersję poczty e-mail oraz możliwość zapraszanie do kontaktu.

W najbliższych dniach zostaną udostępnione testowe mobilne wersje GG, które zostały dopasowane do wersji GG na komputer i przeglądarkę.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aby korzystać z platformy GG, należy dokonać jednorazowo tzw. migracji - uzupełnienia własnych danych. Możliwe jest to przy pierwszym logowaniu w nowym serwisie lub aplikacji GG. Producent wymaga także, dla bezpieczeństwa, podania nowego, silnego hasła do numeru GG oraz zaakceptowania regulaminu. Aby wykorzystać możliwości nowej platformy, należy kontaktować się ze znajomymi już „po migracji”. i w ramach nowych wersji.

Nowe GG aktualizuje się automatycznie.

Skąd pobrać nowe GG?

| | |
| --- | --- |

Stabilną wersją komunikatora pozostaje GG 10.5. Wersja „beta” jest wersją testową i może zawierać błędy. Wszelkie uwagi na tym etapie testów można zgłaszać na forum: http://forum.gg.pl

Dostępny jest także Dział Wsparcia pod e-mailem: beta@gadu-gadu.pl

Bieżące informacje o zmianach w GG publikowane są m.in. na oficjalnym profilu komunikatora w serwisie mikroblogowym Blip: http://gg.blip.pl

Więcej nowości na następnej stronie Wybrane nowości w GG

*1. Konfiguracja *
Możesz włączać i ukrywać dodatkowe elementy listy kontaktów i okna rozmowy. Wystarczy kliknąć przycisk po prawej stronie listy kontaktów. Twoje ustawienia nie zmienią się, jeśli używasz GG na wielu komputerach. Większość z nich zadziała automatycznie także w GG na stronie internetowej, a tam, gdzie to możliwe, również w komórce.

2. Zaproszenia
Dodając osobę do listy kontaktów, możesz jej wysłać zaproszenie do znajomości. Jeśli zostanie zaakceptowane, pojawisz się na liście kontaktów zapraszanej osoby. Od tej chwili GG rozpoznaje was jako znajomych, masz więc pewność, że Twoje wiadomości zostaną dostarczone, niezależnie od ustawień prywatności znajomego.

3. Prywatność
W ustawieniach prywatności możesz w prosty sposób określić, kto ma widzieć twój status czy opis GG. Masz do wyboru opcje „Profil dla znajomych”. i „Profil dla wszystkich”. Od ciebie zależy także, czy zgadzasz się na rozmowy z nieznajomymi.

*4. Przedstawianie się *
Rejestrując nowe konto w GG, użytkownicy przedstawiają się, podając imię i nazwisko lub pseudonim. Chcesz, aby twoi znajomi mogli Cię odnaleźć? Przedstaw się prawdziwymi danymi. Podaj adres mailowy lub numer telefonu. Jeśli zapomnisz hasła, zostaną użyte, by je przypomnieć.

5. Zakładka „Ostatnie”
W głównym oknie komunikatora znajdziesz zakładkę „Ostatnie”. Trafiają do niej wszystkie nieodebrane przez Ciebie powiadomienia. Znajdziesz tam również listę ostatnio prowadzonych rozmów i oczekujące zaproszenia do znajomości.

6. Status dostępności „Nie przeszkadzać” - nowe zasady działania
Nie masz czasu na rozmowę? Ustaw status „nie przeszkadzać”. W nowym GG powoduje on wyłączenie chmurek i dźwięków powiadomień. Wszystkie powiadomienia, które utrzymujesz, mając ustawiony status „nie przeszkadzać”. trafiają do zakładki „Ostatnie”.

7. Konferencje
Możesz zaprosić więcej niż jedną osobę do rozmowy tekstowej. Możesz dodać uczestników do trwającej rozmowy lub utworzyć nową konferencję, wybierając osoby z listy kontaktów. Konferencję możesz w każdej chwili opuścić, albo na chwilę wyciszyć. Rozmowy grupowe działają na nowym GG w komputerze, w telefonie i w przeglądarce.

8. Gry w oknie rozmowy
Nie musisz już odrywać się od rozmowy, aby pograć w jedną z popularnych gier. Gry dostępne są w wysuwanym panelu w oknie rozmowy. Możesz zaprosić do gry osobę z którą rozmawiasz. Rozgrywka może trwać dowolnie długo. Kiedy wykonasz ruch, przeciwnik dostanie powiadomienie. Możecie grać i rozmawiać, na GG w komputerze, w telefonie i w przeglądarce.

9. Przesyłanie plików na WWW
GG pozwala na przesyłanie plików pomiędzy komunikatorami na komputerze, a wersją w przeglądarce. Plik można tez wysłać z telefonu komórkowego. Możesz więc odebrać, albo wysłać plik, gdy nie masz dostępu do swojego komputera.

10. Rozmowy głosowe i wideo przez stronę internetową
Możesz prowadzić rozmowy głosowe i korzystać z kamerki również w GG na stronie internetowej. Nie jest możliwe łączenie się w ten sposób pomiędzy starą a nową wersją komunikatora. Jeśli jednak nie masz najnowszej wersji GG, możesz skorzystać z tej funkcji na stronie http://beta.gg.pl

11. Archiwum on-line
W nowym archiwum GG znajdziesz wszystkie swoje rozmowy, niezależnie od tego z jakiego komputera i z jakiej wersji GG zostały przeprowadzone. W każdej chwili masz swobodny dostęp do archiwum poprzez komputer, komórkę i stronę internetową. W szczególnych wypadkach możesz archiwum wyłączyć lub usunąć z niego jakąś rozmowę.

12. Archiwum linków i załączników
W swoim archiwum znajdziesz nie tylko historię rozmów, ale też wszystkie wysłane i otrzymane linki i pliki. Możesz je przeglądać w oddzielnej zakładce na dowolnym komputerze. Takie archiwum dotyczące osoby, z którą obecnie rozmawiasz znajdziesz również w wysuwanym panelu okna rozmowy.

13. Szybki dostęp do poczty
Poczta jest wbudowana w komunikator. Jeśli chcesz, będzie on wyświetlał powiadomienia o nowych e-mailach.

14. Muzyka w GG
Jeśli używasz nowego GG, nie musisz uruchamiać dodatkowej aplikacji, aby słuchać muzyki. Radio jest wbudowane w komunikator.

15. Stacje radiowe z całego świata
Nowe GG umożliwia słuchanie blisko stu tematycznych kanałów internetowego radia Open FM oraz kilkudziesięciu stacji radiowych z Polski i całego świata, takich jak Radio Zet czy Polskie Radio.

16. Automatyczna aktualizacja
Nowe GG aktualizuje się automatycznie.

Komentarze (106)