Duże zmiany na portalu nk.pl

Duże zmiany na portalu nk.pl
Źródło zdjęć: © chip.pl | autor

29.08.2011 15:27, aktual.: 30.08.2011 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec wakacji to czas wielu zmian produktowych w nk.pl. Przedstawiciele portalu zapowiadają: nową galerię zdjęć, aplikację miniNK na komputery z systemem Windows, a także rozwój wersji mobilnych.

Od lipca trwają intensywne prace nad zmianami w galeriach zdjęć. Fotografie ostatnio dodane przez znajomych są teraz bardziej wyeksponowane i łatwiej dostępne, tak samo jak przycisk służący do ich dodawania. Na początek września planowane jest udostępnienie przerobionej wersji galerii. "_ We wrześniu aktywność naszych Użytkowników zawsze rośnie, m.in. dodają wówczas więcej zdjęć. By wyjść na przeciw ich potrzebom, zrezygnowaliśmy z limitu transferu zdjęć, wprowadzamy też modyfikacje w układzie samej galerii. Będzie wygodniejsza w obsłudze i bardziej funkcjonalna. Umożliwi łatwe znalezienie konkretnego zdjęcia, szybki podgląd ostatnio skomentowanych fotografii, a także łatwe przerzucanie ich między albumami " - mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy. " Nowym elementem będzie również kosz - dzięki niemu Użytkownik zyskuje możliwość przywrócenia zdjęcia usuniętego z albumu. _" - dodaje.

Aplikacja miniNK
Wersja NK na Windows znajduje się w fazie betatestów i jest już bliska premiery. Podczas badań i rozmów z testującymi tą aplikację użytkownikami okazało się, że najważniejszym i jednocześnie najbardziej pożądanym elementem jest wbudowany komunikator. Aplikacja ponadto będzie umożliwiała m.in. pogląd poczty, wpisów, ostatnio dodanych zdjęć i nowych komentarzy. Użytkownik z zainstalowanym miniNK może np. pracować na komputerze i bez uruchomionej przeglądarki być na bieżąco z nowinkami od swoich przyjaciół.

Obraz
© (fot. NK)

Rozwój aplikacji mobilnych
Wraz z opublikowaniem wersji portalu dla systemu Android oraz aplikacji NK Touch, dla telefonów Nokia z ekranem dotykowym, portal nk.pl stał się dostępny na wszystkich relewantnych platformach mobilnych w Polsce. Wcześniej powstała strona Lajt oraz aplikacje Java, Nokia, iPhone, Windows Mobile. Prace nad wersjami mobilnymi trwają - na październik zapowiedziana jest nowa aplikacja NK Android, w której możliwa będzie synchronizacja kontaktów między telefonem a profilem w nk.pl. Zostanie ona również uzupełniona o widżet, umożliwiający szybkie informowanie o m.in.: nowych wiadomościach, wpisach czy powiadomieniach od znajomych z NK. Ponadto trwają pracę nad rozwojem strony Lajt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (108)
Zobacz także