Duo - prosta aplikacja do rozmów wideo od Google'a zaczyna być dostępna na całym świecie

Strona głównaDuo - prosta aplikacja do rozmów wideo od Google'a zaczyna być dostępna na całym świecie
16.08.2016 10:05
Duo - prosta aplikacja do rozmów wideo od Google'a zaczyna być dostępna na całym świecie
Źródło zdjęć: © Google | Google

Aplikacja Google Duo, czyli właściwie prosty komunikator, został już udostępniony użytkownikom na całym świecie. Aplikacja ma jedną funkcję - można z niej prowadzić rozmowy wideo. Czym Google chce nas do niej przekonać?

Google Duo ma być przede wszystkim prosty w obsłudze. I to się Google'owi udało. Od kilku dni testujemy już Duo i trzeba przyznać, że w aplikacji nie ma nic skomplikowanego. Jak to działa?

- Instalujesz aplikację.

- Dajesz jej dostęp do kontaktów.

- Zaczynasz rozmawiać.

Nie trzeba zakładać żadnego nowego konta czy logowania się do aplikacji kontem Google. Ekran rozmowy jest maksymalnie uproszczony - większą jego część zajmuje wizerunek rozmówcy. Poza tym dostępne są opcje przełączenia kamery na tylną, wyciszenia mikrofonu i regulacji głośności.

Zdecydowanie najlepszą funkcją Google Duo jest *podgląd osoby, która do nas dzwoni *jeszcze zanim odbierzemy połączenie. Działanie funkcji Puk-Puk najlepiej ilustruje poniższy film.

W opcjach można ustawić funkcję ograniczenia komórkowej transmisji danych. Jeśli ją wybierzemy, aplikacja będzie rozsądnie zużywać nasz pakiet internetowy.

Z Duo korzystamy już od kilku dni. Wrażenia są całkiem pozytywne, ale nie mogę powiedzieć, że to Duo będzie od teraz moją domyślną aplikacją do rozmów. Wideorozmowy się nie przycinają, nie ma tzw. smużenia, nie widać pikseli nawet przy słabym połączeniu. Gdy internet jest bardzo słaby, może zniknąć wizja (ekran stanie się szary), ale w dalszym ciągu działać będzie audio.

Google Duo to superprosta i wygodna aplikacja. Ale ma sporą konkurencję - rozmowy wideo z urządzeń mobilnych możemy prowadzić i za pośrednictwem Skype'a i Messengera, a w przypadku iPhone'ów także funkcji FaceTime. W prostocie Duo ma być jego siła, może spodobać się osobom, które do tej pory nie eksperymentowały z rozmowami wideo. Pozostali mogą oczekiwać czegoś więcej niż rozmowy 1:1.

Google Duo zaczyna być udostępniany już dziś użytkownikom z całego świata, ale jak na razie w sklepach z aplikacjami widoczna jest informacja, że aplikację można wstępnie zarejestrować. Jak czytamy na blogu Google: "Od dzisiaj rozpoczynamy udostępnianie aplikacji na Androida i iOS, wszyscy użytkownicy będą do mieli do niej dostęp w ciągu kilku najbliższych dni". Duo można będzie pobrać i na Androida i na iOS.

_ Joanna Sosnowska _

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)