Drukowali fałszywe pieniądze, zatrzymała ich policja

Drukowali fałszywe pieniądze, zatrzymała ich policja

Drukowali fałszywe pieniądze, zatrzymała ich policja
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
06.03.2009 17:30, aktualizacja: 09.03.2009 09:00

Jak poinformowała Komenda Główna Policji, w ostatnich dniach zatrzymano trzech nieletnich podejrzanych o drukowanie i wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów. Chłopcy produkowali fałszywe pieniądze na domowej drukarce.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich otrzymali informację, że w sklepiku szkolnym jednej ze strzeleckich szkół ktoś za zakupiony towar zapłacił fałszywymi banknotami 50-złotowymi. W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych okazało się, że podróbki oznaczone były tym samym numerem seryjnym. Pieniądze te, były też mniejsze od oryginalnych.

Funkcjonariusze szybko wytypowali osoby, które nimi płaciły. Byli to dwaj 15-latkowie, uczniowie szkoły na terenie której znajdował się sklep. Zatrzymani szybko zeznali, że w całą sprawę zamieszany jest jeszcze ich kolega (odpowiedzialny za drukowanie pieniędzy).

W trakcie przeszukania, w mieszkaniach nieletnich, policjanci zabezpieczyli sprzęt przy pomocy którego powstały fałszywe banknoty. Zabezpieczono również kartki z nadrukowanymi banknotami 200-złotowymi.

Zatrzymani za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Funkcjonariusze Komendy głównej Policji przypominają, że za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 1. lat pozbawienia wolności. Natomiast za ich podrabianie - nawet 25.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)