Drony w dobrej cenie. Nawet za 100 zł
Zdalnie sterowane zabawki od zawsze stanowiły jeden z najbardziej pożądanych prezentów dla dzieci w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że obecnie dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, cieszą się drony. To doskonała zabawa dla młodszych i starszych.
21.06.2019 | aktual.: 24.06.2019 08:27
Niegdyś wykorzystywano je przede wszystkim w wojsku do prowadzenia rekonesansu. Z biegiem czasu dron stał się tak popularny, że zaczęto produkować tego typu zabawki dla młodszych użytkowników, a także bardziej zaawansowane modele wykorzystywane przez profesjonalistów i hobbystów.
Proste sterowanie
Warto postawić na ciekawe i angażujące zabawy na świeżym powietrzu, dlatego dron będzie doskonałym sposobem na wspólne spędzenie popołudnia. Wystarczy usiąść wygodnie w cieniu, wziąć w rękę kontroler, zaczekać na odpowiedni moment i zacząć zabawę. Sterowanie dronem potrafi wciągnąć na wiele godzin, zwłaszcza, że urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy kilka minut z urządzeniem i każdy w lot zrozumie sposób jego działania i pozna zasady sterowania sprzętem.
Jakie są rodzaje dronów?
Należy zdać sobie sprawę z tego, że drony dzielimy na dwie podgrupy. Pierwszą z nich są urządzenia amatorskie. Są zdecydowanie mniejsze i lżejsze niż profesjonalne odpowiedniki. Kosztują też o wiele mniej, ceny zaczynają się nawet od stu złotych. Zwykle nie są wyposażone w kamerki, które umożliwiają nagrywanie widoków z góry, jednak część modeli ma wmontowany specjalny stelaż, zamontowanie prywatnej kamerki wymaga nieco umiejętności.
Zaawansowane modele dla profesjonalistów i hobbystów mają kamerkę na wyposażeniu, ponadto urządzenie umożliwia transmisję obrazu na żywo. Filmy z lotu ptaka stanowią ciekawe elementy zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich filmów i sprawiają, że nawet najprostsze nagranie z wakacji wygląda jak część kinowego hitu. Takie modele są również nieco cięższe, bo wyposażono je w większą liczbę śmigieł, aby dron mógł bezproblemowo wznieść się w niebo.
Jak wybrać sprzęt dla siebie
Zwróć uwagę na budowę drona. Najpopularniejsze modele, tzw. quadrocoptery to sprzęt z czterema ramionami, na których umieszczono wydajny silnik i śmigło. Nieco rzadziej spotyka się również drony sześcio- i ośmioramienne. Zapewniają większą stabilność lotu i przyspieszenie, jednak należy pamiętać, że więcej skrzydeł będzie pobierać więcej energii.
Warto zainwestować w sprzęt z wytrzymałym i pojemnym akumulatorem. Dodatkowe pokłady energii przełożą się na dłuższe działanie. Tanie drony mogą działać zaledwie kilkadziesiąt minut. Warto również zwrócić uwagę na prędkość poruszania się. Droższe modele mogą rozwinąć szybkość nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.
Zachowaj środki ostrożności
Pamiętaj, że sterowanie dronem ma też pewne ograniczenia. Przede wszystkim nie należy wypuszczać drona w miejscu gęsto zamieszkałym, ewentualna utrata panowania nad dronem mogłaby być tragiczna w skutkach. Dodatkowo stanowczo zabrania się wypuszczania drona w pobliżu lotnisk, elektrowni, wodociągów i innych obiektów publicznych. Ponadto dzieci powinny sterować dronem jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. W ten sposób można oszczędzić sobie nieprzyjemności.